| anonim_4396 a întrebat:

am citit de curand la medeleni. stiti vreo alta carte/roman care sa aiba cam aceeasi poveste de baza; copilarie fericita, dragoste si poezie, apoi moarte neasteptata? fundita :*

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Citeste doua carti nemaipomenite si vei avea o revelatie - sunt romane de dragoste pe care oricine intr-o viata ar trebui sa le citeasca cu ochii mintii si sufletului: Nyusu - D.I. Atanasiu si Doi ochi albastrii Thomas Hardy

1 răspuns:
| Bogdana a răspuns:

Poti incerca si "Tinerete ciudata" de Dinu Pillat.