| Alex344 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti cateva carti cu primul razboi mondial sau al doilea?

2 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

Cruciada lui Himmler, Christopher Hale - este vorba despre calatoria unor militari germani spre Tibet in timpul celui de-al doilea razboi mondial.

Fortăreaţa Ploieşti. Campania pentru distrugerea petrolului lui Hitler -O carte remarcabila, pentru cititorul interesat de al Doilea Razboi Mondial sau de istoria aviatiei.

Dosarul Hitler", Henrik Eberie, Matthias Uhl. La 60 de ani dupa sfarsitul celui de-al Doilea Razboi Mondial, Matthias Uhl, tanar istoric german, descopera in arhivele rusesti un document de un interes istoric major.

"Armata, mareşalul şi evreii", Alex Mihai Stoenescu.

"Dosarul Berlin", Leon Berger.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie a razboiului sau romane cu actiunea desfasurata in acei ani?