| Sadop a întrebat:

Spuneți-mi, vă rog, cărți sau filme despre al doilea război mondial!

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Iti recomand si eu doua carti despre Al Doilea Razboi Mondial. Chiar merita citite:
"Al Doilea Razboi Mondial" de Anthony Beevor
"Furtuna Razboiului. O noua istorie a celui de-al Doilea Razboi Mondial" de Andrew Roberts.

| faramatania a răspuns:

Filme:Inglourious Basterds (2009),Defiance (2008),Downfall (Der Untergang 2004), L'armée du crime (2009),The Imitation Game (2014),Company Of Heroes (2013),Into the White (2012),Unbroken (2014),The Book Thief (2013),The Monuments Men (2014),Fury (2014)

| GeorgeBerbec a răspuns:

Nimic nou pe Frontul de Vest