| Alex344 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti cateva carti cu primul razboi mondial sau al doilea?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie a razboiului sau romane cu actiunea desfasurata in acei ani?

| Anonima6789777 a răspuns:

Cruciada lui Himmler, Christopher Hale - este vorba despre calatoria unor militari germani spre Tibet in timpul celui de-al doilea razboi mondial.

Fortăreaţa Ploieşti. Campania pentru distrugerea petrolului lui Hitler -O carte remarcabila, pentru cititorul interesat de al Doilea Razboi Mondial sau de istoria aviatiei.

Dosarul Hitler", Henrik Eberie, Matthias Uhl. La 60 de ani dupa sfarsitul celui de-al Doilea Razboi Mondial, Matthias Uhl, tanar istoric german, descopera in arhivele rusesti un document de un interes istoric major.

"Armata, mareşalul şi evreii", Alex Mihai Stoenescu.

"Dosarul Berlin", Leon Berger.