| svenhassel13 a întrebat:

Trebuie sa fac un eseu-poveste cu tema Crăciunul, Iarna sau Adventul. Vreau niște idei inedite de la care sa pornesc, să fie mai specială. Funda și rămân dator c-o bere!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici nu se fac teme scolare. http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| svenhassel13 explică (pentru Salontanul):

Eu nu cer teme, eu cer idei.

| Salontanul a răspuns (pentru svenhassel13):

Corect! Cred ca la bar te intreaba! Zice ca o data cu certificatul Covid iti pune si intrebari din literatura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu iarna. Iarna nu-i ca vara (citat din Băsescu când era primar).
Cu Crăciunul. Povestește despre Moș Gerilă.
Nu știu ce-i Adventul. Dacă dai o bere ( nu că - rămân dator, că din astea am mai auzit), mă uit în DEX.

| svenhassel13 explică (pentru sadrian46):

Adventul este săptămâna dinaintea Crăciunului, dar tot dau o bere.