| Denly a întrebat:

A fost o trupa de muzica pop ce facea furori cu o melodie in italiana sau spaniola prin anii 80 sau 90 nu mai stiu sigur. Aceasta trupa a fost acum cateva luni la maruta, era formata din doi barbati in varsta si o femeie. Stie cineva macar numele trupei sau melodia respectiva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am vazut emisiunea lui Maruta dar s-ar putea sa fie trupa italiana Ricchi e Poveri.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cate astfel de trupe au fost in anii 80 si 90!
poate gasesti pe site-ul La Maruta un video sau o imagine cu trupa respectiva, asa va fi simplu sa ne dam seama. Sau macar luna in care s-a difuzat acea emisiune... poti face un mic reserch, ai aici emisiunile, daca dai click pe ele iti apar cele mai importante momente din emisiune respectiva, gaseste-o si revino cu detalii:
http://lamaruta.protv.ro/editii