| funxhouse a întrebat:

Am o chitara acustica si problema mea este ca ma dor foarte tare degetele de la mana cu care ciupesc (cele de la mana stanga cu care tin acordurile e deja obisnuita). Pana acum cantam cu pana dar am invatat "picking-ul" si nu il pot face cu pana asa ca il fac cu mana libera.Astazi in timp ce cantam mi-a aparut un fel de neg foarte mare la degetul mare si este foarte dureros. Ce pot face sa scap de neg si sa nu mai imi apara cand mai exersez picking-ul?

Răspuns Câştigător
| DarkSinAngel a răspuns:

Cum a spus si CristiIbanez, apare pur si simplu. Cauza nu am aflat-o nici eu inca. Daca totusi aceasta problema persista, iti poti cumpara pana pentru degetul mare. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul.

3 răspunsuri:
| FackingJungle a răspuns:

Sincer si eu am avut trece cu timpu. Si nu o sa imi apara

| funxhouse explică:

As vrea sa va dau fundita la amandoi dar DarkSinAngel mi-a spus de pana pentru degetul mare happy

| funxhouse explică:

Vaaaaaaaai. ce greseala am putut sa fac...
scuzeeee...

Am o chitara acustica si problema mea este ca ma dor foarte tare degetele de la mana cu care ciupesc (cele de la mana stanga cu care tin acordurile *sunt deja obisnuite).

Eu ma refeream la mana dar am scris intrebarea in graba...