| txcnet a întrebat:

Am o voce oribila - groaznica! Inebunesc si dezgust oamenii numai cand deschid gura si incerca sa cant o nota. e groaznic! Ce as putea sa fac pentru a avea vocea frumoasa?

6 răspunsuri:
| ImMoW9 a răspuns:

Frumosule/Frumoas'o. Unii oameni sunt nascuti cu ureche muzicala altii nu. Eu m-a numar printre cei cu voce frumoasa dar am doar 14 ani. Nu sunt singur la parinti. Mai am o sora care cand era mica era afoana rau dar acum s-a mai dezghetat daca m-a intelegi ce vreau sa spun. Si acum canta destul de bine spun eu, nu ai cum sa iti faci vocea mai frumoasa decat cu antrenament mult iar chestia cu ouale merge daca vrei sa canti mult in cateva ore sau daca esti racit si esti ragusit. Nu iti face vocea mai frumoasa laughing...Chestia e ca sunt cam neplacute la inceput.laughing. In fine, cati ani ai? poate mai incolo o sa poti canta frumos iar altii care acum canta mai incolo cand cresc nu mai pot canta. Cunosc un prieten care a patit rolling on the floor)... Pe la 15 ani canta frumos si a scos chiar si albume pe aici prin Resita dar cand a crescut, cam pe la 18 ani era afon rau rolling on the floor. Eu iti doresc multa bafta in continuare iar daca tie iti place sa canti nu trebuie sa le placa si celor din jusul tau. Trebuie sa te distrezi tu. Motoul meu : NO MUSIC NO LIFE

| danielahopes a răspuns:

Mergi la canto ca mine eu am inregistrat si doua piese

| TutiGMati a răspuns:

Nu glumes vorbesc serios trebuie sa bei pe fiecare zi cate un pahar cu ou (oul sa fie crud)amestecat cu miere sa zahar (recomand mierea)

| iricool1996 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...Fa cum fac si eu, mituieste-i pe ceilalti sa te asculte si iti vor lauda vocea in speranta ca vor mai fi angajati...

| Andraaa_1742 a răspuns:

Umm... nimic thinking exista oameni care pot sa cante si care nu asa e viatalaughing sincer nici eu nu am voce dar daca tie iti place sa canti doar canta. trebuie doar sa te simti bine atunci cand o faci si o sa se dostreze si ceilalti :*

| Sayachan a răspuns:

Lucreaza.Eu am aceeas problema, inteleg ca nu am talent si nu pot cinta dar nu pot sa renut la muzica.Cinta nu conteaza ce spun altii pur si simplu NU TE DA BATUTA daca muzica conteaza ceva pentru tine, chiar si Natalia Orero toti spuneau ca nu e talentata dar acum e destul de vestita! Eu reusesc sa ma descurc cu toate greutatile datorita profesoarei mele de canto, chiar daca am o voce groaznica mi-a spus ca vom munci asupra ei si totul va fi bine doar trebuie sa lucrez)Daca nu avem talent trebuie de lucrat de 2ori mai mult si vom reusi.Pur si simplu cind cinti nu te gindi la nimic si savureaza placerea de a cinta si vei fi socata de rezultat.Succes!