| SoRin_4769 a întrebat:

Am vazut o melodie de la Kanye West cu titlul LP-lui... ce semnifica ca nu inteleg?sadsadsad

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Nu te-ai ref tu bine de aia nu prea a inteles lumea... vrei sa spui despre ce este vorba in acest titlu...am tras concluzia asta pentru ca vad ca nu prea tiau placut raspunsurile celorlalti pai eu iti spun parerea mea mie imi place Kanye f mult... LP-lui... E un fel de a spune ca ar trebui sati fixezi singur scopurile in viata.Nui lasa peceilalti sati dicteze ce sa faci...Trebuie sa-ti iei viata in propriile maini... Daaca nu ma insel melodia face parte din albumul Cllege Dropout...sadnu mai stiu sigur

4 răspunsuri:
| maryan_5776 a răspuns:

Adica numele LP-ului e dat de melodie.

| Misterious a răspuns:

Lp poate sa fie linkin' parca.sau melodia care o sa se auda mult timp de-acu incolo? la ce te referi?

| julliano a răspuns:

@cucuveaua LP inseamna disc de vinil (de pick-up)
@SoRiNeLiZa, ce melodie si ce album. ca nu ai scris!
Albume are 5:
The College Dropout (2004)
Late Registration (2005)
Graduation (2007)
808s & Heartbreak (2008)
Kanye West Fifth Studio Album (TBA) (2009 cred)

| casperboyy a răspuns:

LP vine din engleza de la long-playing phonograph record (adica discurile de pick-up de pe vremuri care erau facute din vinil de aici si denumirea viniluri). Acum in vremea noastra nu mai sunt decat CD dar s-au pastrat si aceste denumiri LP vine pentru un album normal nou scos iar EP pentru albumele care au 4-6 melodii majoritatea remixuri la melodiile mai vechi sau demo`uri.