| mardeamor a întrebat:

Am vazut odata un film "craciunul" era cu niste soldati insa mai demult si nu stiu unde as putea sa il caut sa il vad sau ceva secvente din el cateva detalii despre el.stie cineva? mersi mult.

1 răspuns:
| any007 a răspuns:

Cred ca vorbesti despre "Armistitiu de Craciun" si era vorba despre decembrie 1914, cand armata engleza si cea germana au incetat focurile pentru a sarbatori Craciunul, contrar ordinelor militare primite.Frumos film...