| sabin89 a întrebat:

Ați auzit vreodată de el? Eu nu, până ieri. L-am găsit întâmplător pe net și am rămas impresionat de talentul și personalitatea acestui om. A murit în 2019, la vârsta de 80 de ani. Deși provine dintr-o țărișoară mică și nu a cântat în engleză, franceză sau italiană, a fost imens ca valoare. A fost votat de 42 de ori ca cel mai bun cântăreț al anului. Pe parcursul carierei a lansat peste 100 de albume și peste 100 de compilații. La moartea sa toate marile televiziuni s-au oprit să anunțe tragica veste și au introdus programe comemorative. 49 000 de fani au așteptat câteva ore într-un șir de 5 km ca să îi aducă un ultim omagiu. O zi de doliu național a fost declarată.
Ați ghicit despre cine e vorba? Dacă nu, am să pun un link cu o piesă muzicală a sa realizată la bătrânețe ( chiar în anul morții, 2019) împreună cu fiica, piesă ce are peste 84 de milioane de vizualizări. Sper că o să vă placă. Pe mine...m-a dat pe spate.

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Eu da, am auzit încă de mic, sincer uitasem de existenta lui. Oricum, wow, piesa e faina rău, nici nu trebuie sa înțelegi versurile, te emoționează oricum. Felicitari și mulțumesc ca mi-ai făcut ziua mai buna.
Cheers

| sabin89 explică (pentru FreddieM):

Interesant, din atâția oameni unuia singur i-a plăcut piesa!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

N-am ghicit.Despre cine-i vorba?

| sabin89 explică (pentru dullcat):

Karel Gott. Uite aici piesa lansată în ultimul an al vieții, împreună cu fiica lui. Are și subtitrare în engleză.
https://www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4
Și când era tânăr:
https://www.youtube.com/watch?v=tNeLtCemUnA