| Notyabusinessm8 a întrebat:

As vrea sa stiu parerea voastra despre Nightwish si despre Tarja Turunen, fosta solista happy

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Imi plac melodiile lor. Mai ales Phantom of The Opera si Nemo.
Instrumentalul mi se pare foarte bun, iar mesajul transmis foarte profund.
Cat despre Tarja, pentru mine este cea mai frumoasa voce feminina din istorie. Ceva unic.

In concluzie, Nightwish e printre trupele mele preferate laughing
Bafta

1 răspuns:
| Dumnezău a răspuns:

Imi plac la fel de mult si cu Tarja, si fara.Si Anette este o solista foarte buna,care desi are multe minusuri fata de Tarja,se potriveste de minune in noul stil al trupei.Ii ascult de ceva vreme,si mi se par geniali,in adevaratul sens al cuvantului; cea mai buna formatie de simfonic din toate timpurile.

Melodiile preferate sunt Sleeping Sun,The Islander, Nemo si Over the hills and far away, desi le apreciez pe toate foarte mult.

Tarja e cea mai buna voce feminina din istoria rock-ului.Transmite tot ce trebuie prin vocea ei puternica si unica, si te face sa te indragostesti de muzica ei.Idem @7h30