| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Astazi m`am trezit pic ragusita (dar ft putin big grin )
Dupa vreo juma de ora am inceput sa fac niste vocalize (cam 2 min laughing ) si am inceput sa cant ca de obicei...
Doar ca dupa ce am cantat cam vreo 40 de min am observat ca atunci cand cant nu imi mai iese la fel (adica iese mai ragusit crying( )
Ce pot face sa scap de raguseala asta?
Plss dau funda_+ VOt

Răspuns Câştigător
| JustRally a răspuns:

Am auzit ca oul crud face minuni pentru voce hypnotized acum nu stiu.
Si eu cant si mi se mai intampla sa imi raguseasca vocea. poate ai cam fortat-o si a obositthinking plus ca te-ai trezit cam ragusita.
Cine stie, poate ai racit un pic de esti ragusita sau ai baut ceva rece.pot fii o gramada de motive thinking
Succesbig hug oricum stai linistita ca stiu cum e si mi-a trecutlaughing o fii si vocea intr-o stare mai proasta :d.probabil nu ai mai incalzit-o de mult.

2 răspunsuri:
| madaa a răspuns:

Eu fac kanto iar profesoara mea a spus ca dupa ce trezesti trebuie s aastepti in jur de 2 pana c eiti revine vocea dupaceea incepi vocalizele si te apuci de cantat

| Ayami a răspuns:

Simplu, există pastile. du-te la farmacie şi întreabă sau bea un ou crud, bătut cu zahar laughing