| Ion1992 a întrebat:

ce faceti? Va rog frumos imi puteti spune si mie cum se danseaza sarba in Muntenia? am cautat mai multe video-uri pe youtube, dar nu am reusit sa inteleg (sunt pentru cei care au mai dansat, iar eu nu am mai dansat pana acum). Va multumesc si daca se poate sa primesc cu raspuns cat mai repede. Am nevoie sa invat in scurt timp.

1 răspuns:
| RockableHu a răspuns:

Eu știu că sârba se 'fură'. Și eu la început, sincer, habar nu aveam... M-am băgat în horă și am înțeles în scurt timp cum stă treaba. E vorba de 'rapiditatea picioarelor', mă înțelegi rolling on the floor