| JennaWolken a întrebat:

cine stie sa compuna muzica pop-rock, rock
am nevoie de ajutor, trebuie sa compun o piesa pentru trupa mea si am cam ramas in pana de idei.Nu imi vine nici o idee daca vreti sa ma ajutati dati-mi un mesaj va rog frumos.

dau fundita happy happy

3 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

De ce ar vrea cineva o trupa daca n-are talent la asa ceva?

| Wøodenpints a răspuns:

Ai trupă da nu aveți idei să vă compuneti singuri muzica și vrei să ți-o compună altcineva, așa, gratis?

Păi nu sunteți cu nimic mai diferiți față de toate mimozele de pe la tv care behăie versuri penibile compuse de alții pe un negativ compus de alții.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu cred ca el realizeaza ca o piesa are si un instrumental si nu doar versuri. Si ca pentru instrumentalul ala are nevoie sa stie multa teorie muzicala. Si ca raspuns pentru cel cu intrebarea: sunteti niste copii (de-aia nu va jignesc), mai asteptati sa mai cresteti daca vreti sa puteti compune ceva misto, nu cred ca e cineva dintre voi Mozart (nu ca ar trebui sa fii ca sa compui un rahat de instrumental pentru pop). Ca sa poti sa compui trebuie sa inveti sa lucrezi foarte bine cu metronomul, sa stii in ce tonalitate faci melodia, ce gama, de ce crezi ca astia canta o melodie doar intr-o parte a griff-ului, si nu-si misca pana peste tot ca tampitii?