| Amy_1906 a întrebat:

Cine stie sa compuna partituri pentru melodii. Pop, Pop-Rock, am o trupa si eu trebuie sa compun piesele si nu stiu. Ajutor.

1 răspuns:
| catalinalina a răspuns:

In general melodiile rock sunt pe baza intamplarilor reale, asa ca o intamplare din viata de zi cu zi poate fi povestita. o mel pe care am ascultat-o putin spune: ea a fost prima care spus ca nu suntem ok, si pentru prima oara mi-am deschis ochii, ea a fost iubire, ea a fost care a plecat, si cand ea te va lasa pentru moarte vei fi ultimul care vei afla (three days grace-last to know). pentru restul este la fel...este povestita o intamplare din viata sau din dragoste. linia melodica vine de la sine