| SLuana a întrebat:

Am primit de curand prima mea chitara: o chitara clasica spaniola (Carmencita) si am vrut sa ii intreb pe cei care au chitari clasice sau care au cunostinte, ce parere aveti? Sunt diferente mari intre chitarile clasice si cele acustice? Suna la fel? Se pot canta aceleasi melodii la oricare din ele?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Sunt diferente destul de mari, dar oricum, aproape insesizabile de catre incepatori, deci stai linistita. Nu suna la fel, dar cum am zis, nu prea o sa observi diferente, poti canta ce vrei tu la ea.