| Cosminovici18 a întrebat:

Un vecin de al meu are 20 de ani si a fost arestat pentru consum de droguri, rapire, trafic de persoane si viol...momentan este arestat cu inca 2 prieteni de-alui care au fost implicati preventiv pentru 29 de zile si intrebarea mea este Cum poate fi eliberat? Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Daca judecatorul considera ca nu este pericol social, se va contesta arestarea preventiva si, pana la finalizarea procesului, va fi judecat in stare de libertate.

| Cosminovici18 explică (pentru dana85):

Nu cred ca este un pericol social pentru ca el atunci cand a rapit o fetita era drogat la fel si ceilalti 2 prieteni de-ai lui...

| dana85 a răspuns (pentru Cosminovici18):

In situatii de rapire este chiar un pericol real, imi pare rau.

| Cosminovici18 explică (pentru dana85):

Da stiu...dar sper sa se invete minte sa nu se mai drogheze si sa nu mai rapeasca!

| dana85 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Sa-i dea Dumnezeu putere, minte si intelepciune.

| Cosminovici18 explică (pentru dana85):

Tot ce a fost la mijloc a fost anturajul il cunosc foarte bine a fost la un liceu ff bun si a intrat si la o facultate foarte buna dar golanii l-au indemnat la lucruri ilegale!

| dana85 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Anturajul, alcoolul si drogurile sunt cauza tuturor necazurilor.

| Cosminovici18 explică (pentru dana85):

Asa e...si inca ceva ai dreptate anturajul lui a inceput de la 18 ani cand a inceput sa fumeze si sa consume bauturi alcoolice apoi la 20 de droguri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Frumos exemplu dai,draga mea,rugandu-te pentru tanarul acela care,intr-un moment de neagra judecata(nu stiu ce m-a apucat!) a facut lucruri oribile,nedemne de un om; vreau sa spun cu asta ca raspunsul tau e exact cel pe care trebuie sa-l dea un bun credincios-precum esti tu; avocatul lui- baiatul care pune intrebarea- zice ca spera ca individul sa nu ramana arestat pentru ca,nu-i asa?,cand a violat fetita era sub influienta drogurilor,deci e nevinovat!(despre cat e de vinovata fetita nu mai vorbim acum, am intrebat eu pe Ema odata, dar nu mi-a raspuns- chiar asa am intrebat-o: ce pacate mari are un copil care e vinovat de un animal ca jegosul asta de care vorbim noi aici)in fine; eu vreau sa declar aici ca ii doresc tanarului sa faca macar vreo 5 ani,dar in afara de minte, putere si intelepciune,ma rog sa aiba parte si de multa iubire! mai exact sa-l iubeasca toti colegii din celula! pe rand sau toti odata! as mai fi dezvoltat putin ideea, dar pentru ca esti stelista de-a mea, o lasam pe data viitoare!

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nici o scuza, ai inteles gresit, eu nu il scuz. Dar te intreb pe tine : daca ar fi copilul tau ce ai face? Toti avem dreptul la a doua sansa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Copilul meu nu ar fi facut asta,asa cum si tu mi-ai raspunde,daca te-as fi intrebat pe tine, ce-ai face daca fata ta ar ajunge sa se prostitueze, de ex.; nu? totul tine de cat de bun parinte esti, in foarte mare masura; in fine; s-o lasam balta! mai bine mergem sa ne uitam la meci;

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi foarte bine daca in viata copiilor nostri se va reflecta doar educatia pe care noi le-o insuflam! asa sa fie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

...n-o să mai comentez,pentru ca povestea e lunga,și nu cred că e ăsta locul potrivit pentru a discuta pe o tema ca asta; e de ajuns să nu-i placă unuia o singura idee, și te trezești cu replica aia *habar n-aveti despre ce vorbiți*; mai bine renunțam;(apropo, e pauză? cât e scorul?)

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intelept graiesti,,, din pacate la meci am dat scor gresit

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Nu-i nimic,atunci,dacă nu prea le ai cu fotbalul, rămai la poezie,sau la proza; scrii frumos - am vazut;(bine,eu ți-aș recomanda eventual să-ți alegi și o alta echipă, una mai bună, cu valori consacrate...cum ar fi Real Madrid! e doar o idee...)

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu sunt banateanca si, ar trebui sa tin cu...

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! Stii de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Timișoara? daca nu e asta raspunsul sa nu râzi, pentru ca eu nu le am cu astea; am intrebat acum un amic *ce echipă din Banat * știe, și a zis Poli!(sau te referi la vreun fotbalist? și să nu-mi spui că ai un iubit care-i fotbalist!)

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

(nu stiam eu cum imi fac in seara asta 100 de raspunsuri)Te ascult!

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

uta happy
nu ma lasa sa scriu cu majuscule

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai...m-ai facut sa-mi recitesc raspunsurile

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce te ajuta 100 de raspunsuri? Eu nu cunosc regulamentul, am ajuns pe aici cand am pus o intrebare pe net happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Era o glumă, și se referea la aceea ca dupa 100 esti senior! apoi poti trimite mesaje si poti vota! apropo de mesaje, tu ce parere ai de id-ul meu de mess? luisfigorealmadrid?

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

E haios, puteai alege si altul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

...ok; n-ai prins poanta...

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ajuta-ma s-o prind...din urma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Ma gandeam ca daca e sa ne dea baiatul asta afara de aici, poate mergem pe mess; nu? tu ce zici? poate vrea sa se culce si el!

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am, decat adresa de mail...nu e apropohappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

...vezi,d-aia ziceam eu ca e bine sa fim seniori! in fine; oricum,daca vrei, fa-ti un cont pe yahoo, si trece-ma-n lista! nu e mare lucru! eventual fa-ti un id cu danasteauaiabataienonstop!

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu nu poti trimite mesaje?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Daca ai activata optiunea sa poti primi de la juniori merge! o ai?

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Frumos "da"! bun, atunci ma apuc de scris...

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, stii ceva? Mi-ai acaparat toata seara! happy Frumos iti sade

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Ti-am scris dar se pare ca nu l-a luat! serios vorbesc.

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa trebuie prima data, ceruta permisiunea, mai barbatii astia...
Sper ca o accepti happy

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa trebuie prima data, ceruta permisiunea...mai barbatii astia happy
Sper ca mi-o accepti!

| dana85 a răspuns (pentru dana85):

Ai primit cererea de permisiune de a te trece pe lista de prieteni? Da accept

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Aha,am inteles; bun, am acceptat(ce sa fac daca nu prea ma pricep?) si acum trebuie sa ne sarutam? nu? sau cum?

| dana85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asa ceva happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Eu acum stau si ma intreb de ce ne mai complicam cu "privatul" cand deja ne-a aflat tot TPU-ul? adica e un fel de telenovela "live"! ar fi pacat sa le stricam distractia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana85):

Deci nu merge deloc, imi pare rau!

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteai sa sari peste faza cu "rectificatul"! si pana nu-ti stergi raspunsul ...degeaba mai corectezi tu! oricum sa stii ca nu merge nici acum cu trimisul mesajelor(deci tot la sarutat ramanem)pe bune!