| PatriciaS a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o chitara acustica zilele acestea. Bugetul meu variaza intre 350-400 lei. Voi ce imi recomandati?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Sincer îți spun, faci o greșeală mare, pe care am făcut-o și eu. Dacă ai de gănd să-ți iei o chitară, ia-ți una de minim 700 de RON, și nici alea de 700 nu știu căt de bune sunt...
Imediat după ce-ți iei chitara, schimbă-ți și corzile, renunță la cele de pe chitară și ia-ți un set nou să se audă mai bine.Eu,cel puțin, am observat că primele corzi de pe chitară cănd le cumperi se aud foarte prost.
Caută pe siteuri din străinătate, acolo se găsesc produse mult mai ieftine, chiar dacă transportul e puțin mai mare (am citit un articol pe net cum că produsele în străinătate sunt cu cel puțin 20% mai ieftine), sau așteaptă pănă la reducerile de Paște dacă nu te poți încadra cu prețul.
Repet, lasă chitările ieftine, că n-o să te mulțumească.

3 răspunsuri:
| SirAndi a răspuns:

Poti sa mai strangi ceva bani si sa iti cumperi ceva mai bun, oricum cu timpul daca o sa avansezi o sa iti doresti ceva mai bun, pentru intrumente muzicale iti rcomand magazinul Muzica!

| PatriciaS explică (pentru SirAndi):

Momentan vreau ceva care sa se incadreze in banii astia, sa invat sa cant la ea, ca oricum dupa un an o s-o schimb cu alta mai buna.

| PamyLove a răspuns:

Trebuie sa strangi mai multi bani, si sa nu iei de pe Mercador/tocman/eMag/okazii (second-hand), dar nu iti recomand nici magazine foarte scumpe.