| anonim_4396 a întrebat:

Care boxe is mai bune la bass dar si la la claritate http://www.electronic-star.ro/......i29917.htm sau http://www.altex.ro/boxe-pioneer-cs-7070

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Primul link are niste boxe de galagizare, bune pentru bubuiala in incaperi mari ori sonorizari. Al doilea link are niste boxe bune pentru bubuiala acasa, dar foarte slabe pe partea de fidelitate. Mare atentie ca ambele-s pasive.

Concluzia, "la bass" or fi bune ambele, in sensul ca ambele bubuie si huruie si nici decum nu ofera un bas conturat si corect. La capitolul fidelitate, stau prost amandoua; asta din punctul meu de vedere, poate in opinia unui mare fan Logitech suna bine.

| Bodychip1979 a răspuns (pentru Utilizator1234):

Pai si dupa tine care ar fi mai bune dintre astia 2

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Bodychip1979):

Cred ca e destul de usor de dedus ca eu nu as alege si nici recomanda niciuna din acelea doua. Pioneer-urile sunt boxe pentru casa, Malone alea sunt pentru sonorizari. Ambele au nevoie de amplificator. Alegi ce vrei.