| ZeePinkStar a întrebat:

Care e diferenta dintre hard rock si heavy metal?big grin

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Este o diferenţă... mai mult decât uriaşă.

Heavy metal-ul are un tempo mai rapid, pe când hard rockul are unul mai lent.
Heavy metal-ul ţine mai mult pe partea extremă.
E greu de descris.
Nu ştiu dacă înţelegi ce încerc să spun.
Queen, Aerosmith, KISS sunt de hard rock, poţi asculta câteva dintre melodiile lor să-ţi dai seama de diferenţă.
Iar heavy metal este asemănător cu Metallica, Iron Maiden, Van Halen.

| ZeePinkStar explică (pentru KristalPop):

Am inteles, multumesc frumos happy

| KristalPop a răspuns (pentru ZeePinkStar):

N-ai pentru ce.

| Alfonso a răspuns (pentru KristalPop):

Daca si Queen este hard rock eu imi fac operatie de cirmumcizie! Ala e rock clasic. Dupa numele tau, nu ai ce cauta la intrebarea asta!

| KristalPop a răspuns (pentru Alfonso):

Ce este neînregulă cu numele meu?
Uită-te în playlist şi află ce ce ascult.
Dacă pentru o greşeală ca asta tu latri atât, îmi şi imaginez cum reacţionezi când mucoşii pun pe BVB lângă Iron Maiden sau AC/DC.
Big deal, dude...

10 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Hard rock:
http://www.youtube.com/watch?v=pR30knJs4Xk

Heavy metal:
http://www.youtube.com/watch?v=qha2kSrqof4

Dacă nici acum nu-ţi dai seama de diferenţă, nu meriţi să asculţi niciunul din genuri.
Iar cu Coldplay şi Nicki minaj în playlist, mă îndoiesc că vei înţelege ceva.

| bloodyhell a răspuns:

De ce iti pasa daca nu asculti asa ceva?

| ZeePinkStar explică (pentru bloodyhell):

Si daca nu ascult, nu am voie sa intreb? serios...

| Crucified a răspuns:

Una mare.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Un glonţ în capul tău.

| ZeePinkStar explică (pentru HeresyoftheUnknownGod):

Multumesc, imi imaginez ca ti-am rapit mult timp sa-mi dai un raspuns "folositor".