| 六兆年と一夜物語 a întrebat:

Care este trupa voastră de rock/metal preferată şi de ce?
Dar melodia rock/metal preferată şi de ce?

12 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Trooper, Vama si Evanescence.Nu, nu pot alege mai putine si nici o singura melodie.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu pot alege doar una, e dificil, avand in vedere ca imi plac mai multe genuri.
Thrash- Slayer, Kreator, Exodus, Megadeth, Overkill.
Black- Burzum, Dimmu Borgir, Mayhem, Marduk, Darkthrone.
Folk- Ensiferum, Finntroll, Sacra Arcana, Eluveitie, Folkearth.
Heavy- Iron Maiden, Cargo, Strategia.
Doom- Swallow the Sun, My Dying Bride.
Gothic- Umbra et Imago, Theatre des Vampire, Moonspell.

Daca imi e greu sa aleg cateva trupe, sa aleg o melodie mi se pare chiar imposibil. Momentan ascult Violent Revolution de la Kreator.

| Vans a răspuns:

DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thrash Metal: Metallica si Megadeth
Heavy Metal: Iron Maiden, Iced Earth, Judas Priest si Black Sabbath
Power Metal: Avantasia si Blind Guardian
Black Metal: Xasthur si Dimmu Borgir
Melodic Death Metal: Kalmah, Amon Amarth, Wintersun, Children of Bodom, Insomnium, Arch Enemy, Dark Tranquillity, Eternal Tears of Sorrow si Omnium Gatherum
Symphonic Metal: Nightwish, Apocalyptica, Stratovarius, Magica, Dark Moor si Kamelot
Gothic Metal: Cadaveria, Cradle of Filth, Evanescence si HIM
Folk Metal: Finntroll, Ensiferum, Eluveitie si Empyrium
Death Metal: Death
Nu Metal: KoRn, System Of A Down si Disturbed
Doom Metal: Draconian, Katatonia si Forest Of Shadows
Alternative Rock: Linkin Park, Nine Horses, Muse si Nirvana.

| hecamefrommetalland a răspuns:

M-am săturat ca tți să întrebați doar de una,îți zic de PREFERATELE mele din fiecare gen:
POWER:
Simfonic power metalbig grinerdian,Rapsody of Fire,Thy Majestie,Galneryus
Melodic Powerbig grinerdian și Victorius
Progressive power:Galneryus(inegalabilă)
Heavy power:Gamma ray,Helloween, Blind Guardian, Legion, Heavenly etc.
VREI SĂ VEZI TOATE TRUPELE, MELODIILE ȘI GENURILE MELE PREFERATE? Uită-te în playlistul meu!
PS:Genul meu preferat e power metal.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

PPS: Voiam să scriu Derdian acolo unde vezi emoticoane.

| adrianadi97 a răspuns:

30 seconds to mars. de ce? pentru ca versurile scrise de Jared exprima incredibil de multa emotie, mai ales ura, cand ascult una din melodiile lor nu doar ascult chitara si toba, pur si simplu iau mesajul si pe la jumatatea melodiei zic``asa este``, ca sa te convingi trebuie sa asculti.Incearca ``Hurricane`` sau ``Night of the hunter``

| LastChance a răspuns (pentru adrianadi97):

Ai dat ca exemple unele dintre cele mai proaste piese de la trupa respectiva.

| LastChance a răspuns (pentru adrianadi97):

Mă, eu sunt fană a thrash metalului şi a melodeath-ului (in special), iar ca trupe preferate aş avea pe Death (ştiu că-i progressive death metal ) şi pe Megadeth. Ambele trupe au versuri complexe, iar mesajele sunt intense şi variate (diferă de albume). Iar ca să fie tacâmul întreg, instrumetalele rup (şi cred ca asta-i piesa de bază la ambele trupe).
Ca piesă preferată în momentul de faţă aş zice: http://www.youtube.com/watch?v=zyfi9gIvOx8

| LifeEternal a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa alegi numai una thinking

| TheFreezingMoon a răspuns:

Guns and Roses şi Bon Jovi sunt trupele mele preferate pentru că melodiile lor sunt variate din punct de vedere melodic.Iar cântecul meu preferat este,, Sweet Child O'mine" pentru că mă emotionează.

| Rabia a răspuns:

Nu pot spune că am chiar o favorită. Îmi plac foarte mult Pantera în categoria de metal, dar îmi plac în special trupele de punk (The Exploited, Sex Pistols, Ramones, The Misfits, Murderdolls).