| Nairda777 a întrebat:

Ce exercitii imi recomandati ca sa am flow atunci cand vreau sa cant rap?

5 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Studiaza flow-ul lui Biggie. El se pricepea cel mai bine la asa ceva.
http://genius.com/posts/1743-Rapper-s-flow-encyclopedia-notorious-b-i-g

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să ai talent, nu să faci exerciții. Dacă nu te naști cu o voce aceeptabilă de rapper nu poți cântă indiferent câte sacrificii o să faci.

| Nairda777 explică (pentru OnuOnulică):

Frate,nici Dragos, Sisu(de exemplu) nu au inceput sa dea pe beat din prima.Au exersat si au exersat pana le-au iesit.Pana la urma, pe vremea lor (inainte de revolutie) nici nu se cunostea bine rapp-ul

| Whattheheck a răspuns:

Nu stiu. Ai putea imita ra

| Whattheheck a răspuns:

Ai putea imita anumiti raperi, eu am invatat cel mai mult din melodiile lui busta rhymes oricum, nici eminem nu e rau.