| AndradaSkwisgaar a întrebat:

Ce gen de muzică ascultaţi şi ce trupe sau cântăreţi vă plac? (Nu ştiu ce mi-a venit...) Dacā ascultaţi manele, nu-mi spuneţi, vă rog!
Eu ascult metal (rock metal). Şi îmi plac foarte mult: Iron Maiden, Metallica, Judas Priest, Rammstein, AC/DC, Black Sabbath etc...Mai sunt multe...

12 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Eu ascul orice, in afara de manele, populara, tiganeasca si bisericeasca, in rest ascult cam orice, mai ales pop si rock. Music is my life!

| Cameliapantiru a răspuns:

Rock (Queen, Beatles, John Lennon, Guns'n'Roses, Scorpions, Metallica, Deep Purple, Pink Floyd, Eagles, Led Zeppelin, Elvis), clasica (Bach, Handel, Buxtehude, Albinioni, Vivaldi, Mozart, Haydn, Beethoven, Schubert, Chopin, Liszt, Berlioz, Schumann, Verdi, Wagner, Tchaikovski, Ciprian Porumbescu, Enescu, Erik Satie, Ravel, Debussy, Eugen Doga), Enya, muzica celtica, muzica de nai (Gheorghe Zamfir), reggae (doar Bob Marley), pop vechi (ABBA, Modern Talking, CC Catch, Roxette, Boney M, ), muzica italiana (Al Bano Caris si Romina Power, Adriano Celentano, Toto Cutogno, Richhi e Poveri, Laura Pausini), muzica usoara romaneasca veche (Angela Similea, Dan Spataru, Aurelian Andreescu, Madalina Manole, Mihaela Runceanu, Laura Stoica, Semnal M, Phoenix), muzica de opera/opereta/pop-opera (Pavarotti, Placido Domingo, Jose Carerras, Angela Gheorghiu, Andrea Bocelli, maria Callas, Montserrat Caballe), pop-rock (Tina Turner, Elton John), interpreti greci (Nana Mouskouri, Demis Roussos), Celine Dion, Barbra Streisand, Whitney Houston, Mariah Carey, Lara Fabian, Michael Jackson, rock simfonic (Nightwish, Tarja Turunen), Sarah Brightmann, Tudor Gheorghe, muzica in limba franceza/chansonete (Edith Piaf, Charles Aznavour, Joe Dassin, Dalida, Indila).

| syd a răspuns:

Ascult manele

call the police

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Https://www.youtube.com/watch?v=_BxBs4f4RIU

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea tarziu, deja scriu din celula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ești metalist adevărat dacă nu spui că asculți Slayer.

Răspuns utilizator avertizat
| Moryami a răspuns:

\m/

Slipknot, Rammstein, BMTH, 3DG, AC/DC, Nirvana, Metallica, Iron Maiden, Cannibal Corpse, Suicide Silence, Infant Annihilator, Hollywood Undead, Sabaton, Megadeth, Dark Funeral, Black Sabbath, Disturbed, Motorhead, Avenged Sevenfold, Aborted, Powerwolf, System of a Down.

Metalhead \m/

| Cthulhu16 a răspuns:

Mie imi place cel mai mult rock-ul dinainte de 2000 (mai ascult ocazional Nightwish). Trupa mea favorita este Black sabbath ( si cu Ozzy dar si cu Dio), imi place mult Iron Maiden (preferatele mele sunt Fear of the dark, Halloween by the name si The number of the beast). Imi plac mult si Led zeppelin, Queen, Nirvana, Guns n' roses, Metallica, AC/DC, Deep purple si multe altele.
Pop nu prea ascult, ocazional Michael Jackson
Iar rap, ocazional Eminem.
In rest nu-mi place populara, manelele, dubstep-ul, trance-ul etc.

| George475 a răspuns:

Special snowflake doesn't listen to anything but metal, he is so edgy and original;/ ergh, mi s-a acrit de voi, "nu ascult decat metal" "nu ascult decat manele" "nu ascult decat rap". Copii, fiti realisti, la o petrecere nu o sa asculti metal, la o petrecere o sa asculti rap si manele sau doamne iarta-ma populara. Ascultati toate genurile de muzica si luati-le cu un gram de sare, nu fiti ipocriti.

| Gonrax a răspuns (pentru George475):

Fiecare ascultă ce vrea, dacă nu-i plac mai multe genuri de ce le-ar asculta? Să facă impresie mai bună? Păi nu.

| AndradaSkwisgaar explică:

Slayer, Metallica, Nirvana, AC/DC, Black Sabbath, Vortex, Iron Maiden, Dark Funeral, Lordi, Bon Jovi, Judas Priest, Phoenix, Cargo, Nightwish, Incubus, Rammstein, Megaherz, Billy Idol, Imagine Dragons, Arctic Monkeys, Bucovina, Deathstars, Eagles, Epica, Green Day, Hammerfall, Kongos, Linkin Park, Marilyn Manson, Red Hot Chilli Peppers, Sepultura, Slipknot, System Of A Down mai sunt multe. Dar astea le ascult în general!