| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest sistem audio Logitech z906 http://www.emag.ro/......EJF3DBBBM/

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Logitech a cam stagnat la capitolul calitate sonoră în ultimul timp, ce vezi tu acolo este un X530 mai evoluat tehnologic și cu difuzoare ceva mai puternice toate retușate cu un design nou, în rest, nu e mare lucru.

Dacă aș fi în locul tău, m-aș uita la altceva, în banii aceia găsești alte sisteme mult peste acesta, te-ai gândit la un home cinema - până în banii aceia ai și mai multă putere și mai multă calitate?

| BeHappyLikeMe07 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Ai putea sa imi recomanzi ceva?

| ishallhelpyou a răspuns (pentru BeHappyLikeMe07):

La ce vrei să-l folosești?

| BeHappyLikeMe07 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Acasa.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru BeHappyLikeMe07):

Filme, jocuri, petreceri, muzică de cameră big grin? Îl bagi la calculator, la tv?

| BeHappyLikeMe07 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Filme, petreceri si il bag la laptop.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru BeHappyLikeMe07):

Ai pe laptop suport pentru sisteme 5.1? (dacă e specificat expres, ai o placă de sunet externă sau 3 mufe de sunet programabile din laptop).

| BeHappyLikeMe07 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Nu.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru BeHappyLikeMe07):

Http://www.pcgarage.ro/boxe/logitech/surround-sound-speakers-z506/ are un adaptor (teoretic - nu știu dacă este la modelul acesta, știu de la modelele anterioare) care îți permite să conectezi un singur cablu în laptop, iar din acela să plece în 3 cabluri, funcționând toate cele 5 boxe și subwooferul.
Dacă mă întrebi pe mine, este suficient pentru ce ai nevoie, dat la maxim e destul de puternic, posibil să nu poți să stai în încăpere.

| BeHappyLikeMe07 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Multumesc! Am sa mai ma gandesc...

10 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

O tampenie plasticata ca si restul zdranganelilor Genius, Logitech & co. Poti sa gasesti destule raspunsuri de la mine cu detalii cu un simplu search la "z906"; ca n-am chef sa scriu pentru fiecare in parte cat de proasta e adunatura asta de boxulete.