| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica lui Michael Jackson?

Sau despre Michael Jackson?

Eu cred ca omul a fost genial, se poate spune cred ca e cel bun cantaret din toate timpurile...muzica lui a facut istorie...la fel si videoclipurile lui..Ramane un rege, dar nu numai al muzicii pop ci si a muzicii in general.
Plus de asta a avut un suflet de copil cum multi nu reusesc sa il aiba niciodata.Omul e genial si asta o stim cu totii

Intrebarea este :Ce melodie va place de a lui? Si ce videoclip?

https://www.youtube.com/watch?v=O6cE4DJUb_o

https://www.youtube.com/watch?v=pAyKJAtDNCw

https://www.youtube.com/watch?v=BWf-eARnf6U

V-a placut si va place muzica lui MJ?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi plac multe din melodiile lui. Sunt si care nu-mi plac. Nu-mi plac gesturile lui. In afara de a se trage de c...e nu stie altceva.

| Kanpeki a răspuns:

MJ chiar a fost genial.
Piese preferate: Billie Jean, Beat it, Man in the mirror, Blue Gangsta si Do you know where your children are?

| T0T a răspuns:

Michael Jackson îmi place mult și din punctul meu de vedere nu e chiar cel mai bun cântăreț din istorie dar e cel mai bun cântăreț pop din istorie.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru J0B0MAT):

Frumoase melodii ai adaugat si tu, Reina!
"LIberian Girl" e si una dintre preferatele mele, dar toate, absolut toate, sunt incantatoare!
Michael Jackson va ramane mereu in inimile noastre, ale vechilor sai fani, prin muzica sa minunata!

| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate mie nu prea mi-a placut de el. Stiu ca imi vor sari o tona in cap probabil cu comentariul asta, dar chiar nu imi place niciun cantec de al lui. Stiu ca pentru vremea lui a fost foarte original si ca avea voce buna, dar nu cred ca voi putea vreodata sa il apreciez asa cum o face majoritatea.

| AvalohAlyn explică (pentru OoBunnyoO):

De ce?sad

| OoBunnyoO a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu stiu exact de ce. Pur si simplu nu pot sa "simt" muzica lui. Daca o pot spune asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Sa iti fie rusine Bunny laughing.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei bine..nu imi e. laughing

| Deaad a răspuns:

Nu mi-a placut niciodata Mickael Jackson.
Muzica lui nu ma incanta din niciun punct de vedere.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Alyn!
Pot spune ca am crescut cu muzica lui Michael Jackson si ca am adorat-o, am ascultat, de mii de ori, poate, in decursul celor 20-25 de ani, de cand il consider unul dintre artistii mei de suflet, fiecare piesa a sa.
A fost un artist original, cu o expresivitate si o miscare scenica inegalabile, cu melodii cu mesaje impresionante, dar si un om frumos intellectual, fizic si sufleteste, care a iubit mult copiii, s-a implicat in campanii umanitare. E mare pacat ca s-a stins la doar 51 de ani, insa MJ inca traieste prin muzica sa minunata si va tari, de acum incolo, multi ani.
Preferata mea, dintre melodiile inetrpretate de Michael Jackson, este "You Are Not Alone'', ahh, ma facsineaza, in special linia ei melodica! Dar si versurile!
As mai adauga, pe langa frumoasele piese pe care le-ai inclus tu, Alyn, in continutul intrebarii si celebra "Billie Jean":
https://www.youtube.com/watch?v=Zi_XLOBDo_Y
Si iti multumesc pentru subiectul frumos pe care l-ai deschis, e atat de placut sa ne amintim de muzica buna, sa ne impartasim impresiile despre aceasta si sa ne recomandam, unii altora, melodiile noastre de suflet! Te mai asteptam si cu alte initiative de acest gen, cu alti artisti/trupe! Muzica e tt ce iubesc mai mult, in aceasta lume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu sincer e vocea mea preferata. Chiar daca imi place mult si vocea lui Elvis sau Freddie Mercury si multi altii, parca el are ceva aparte.

Asta e preferata mea de la el

https://www.youtube.com/watch?v=jQY_QL_wvQU

Desigur cum sa nu iti placa si

https://www.youtube.com/watch?v=CBrWNbjw3RA
Sau
https://www.youtube.com/watch?v=Zi_XLOBDo_Y
Sau restul melodiilor lui :))

| Ragnarøk a răspuns:

Cel mai bun cantaret? Nici pe-aproape. A fost in schimb unul dintre putinii artisti de muzica pop care merita respectul maselor. Printre putinii artisti de muzica pop care facea muzica din placere si nu in vederea obtinerii bunurilor materiale.

All in all, o personalitate pentru care trebuie sa inchinam un pahar. Numa bine!