| Anonim9118 a întrebat:

Ce părere aveți despre muzica lui Smiley?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Muzica lui este muzica de tristi, omul este artist adevarat dar subiectele si muzica in sine...parca asculti "slagare" din trecut
Nu imi place de el ca atitudine, ca versuri, pare un mic papitoi
Evident face muzica mai "culta" decat velea, dar parca are un stil ciudat si canta doar ce vrea sa auda o anumita 'prostime' muzicala, el nu se adreseaza precum manelistii> trapperilor, ci unora care se imbraca ca taietorii de lemne din Norvegia, imi scapa stilul vestimentar acumwinking
Daca eu as fi artist as face muzica cu subiecte care mi-ar place mie in primul rand, as spune lucruri venite din interiorul meu, nu as canta ceea ce unii vor sa auda, adica sa fiu sclavul banilor si sa fiu o tarfa muzicala, asa cum sunt toti pe care-i promoveaza fie Youtube-ul fie tv-ul!

stiu mai multe despre domnul cantaret, mai ales ce sume mari de bani percepe studioul lui muzical, pentru un amarat de proiect,adica ca sa iti faca linia melodica, inregistrare si masterizarea piesei> 5000 de euro, ceea ce denota lacomia, (alte sudiouri fac asta pana in 1000 de euro maxim!), asta imi spune multe despre cantaretul Smiley

suntserios
| suntserios a răspuns:

A mai scos ceva notabil in ultima vreme?

| ReddY25 a răspuns:

Era cândva fain

| siriusblack98 a răspuns:

Din ce in ce mai slaba ca si restul " artistilor ". Canta ce se cere, nu ce este de calitate.

| blairelovesmusic a răspuns:

Imi plac mai mult melodiile lui vechi de prin anii 2010-2020, dar si melodiile mai noi sunt ok. Eu nu prea ascult muzica din Romania, ascult mai mult muzica in limba engleza.

Răspuns utilizator avertizat
| Ganderoaica a răspuns:

La inceput era muzica mai faina, acum parca face numai ceva consumerist si plagiaza la greu.