| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place si ce nu va place la muzica rap? Care sunt artistii vostri preferati?

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu-mi place când aruncă unu' 3 înjurături ca să iasă un vers, când versurile nu spun nimic concret, când aud rime de căcat, când se foloseşte un limbaj mult prea vulgar şi mult prea uzual, când nimeni nu face altceva decât să repete acelaşi mesaj pe care-l toacă şi alţii de ani întregi, când se promovează incultura, nu-mi plac ăştia de la Specii care mănâncă căcat despre cum îşi bagă ei ketamină prin p.u.l.ă şi-alte locuri şi care îndobitocesc populaţia cu dubstepul lor.
De asemenea, nu-mi place rapul făcut de negri. Singurul negru care face rap decent mi se pare Hopsin. Tupac e overrated, îl pupă lumea-n c.ur c-a murit tânăr şi c-avea swag.
Nu-mi place rapul făcut d-ăştia gen Lil Wayne, Drake, Kanye West şi alţi imbecili care-şi bat joc şi nimic mai mult. Dacă li se pare ok să fie promovaţi de alţi imbecili, să continue, dar ăla rap nu e.
Şi nu-mi plac nici fanii rapului. Majoritatea oamenilor pe care i-am întâlnit şi-au zis c-ascultă rap sunt total pe lângă, genul de oameni care fac ceva numai pentru că alţii zic că-i cool.
Îmi plac cei de la Paraziţii, în special Cheloo, Cedry2k, Furnici coapte, Hopsin, Eminem, dar ultimele lui melodii mi se par oribile, Kazi pare decent, Deceneu şi mai ascultam într-o perioadă Anonim.

8 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu am intalnit niciun rapper cu adevarat inteligent, nu zic ca nu ar exista, dar majoritatea care i-am intalnit sunt extrem de prosti, sunt "manipulati" de muzica, daca zice un retardat gen ce2ryk ceva despre illuminati, masoni, sar toti idiotii, chiar daca n-au habar despre subiectul asta. Majoritatea sunt vai de capul lor, dar am si prieteni buni rapperi.

| Duucu a răspuns:

Nu-mi place nici o formă de rap.E printre cele mai penibile genuri muzicale.Bine,Eminem e singurul care-l suport.

| Crucified a răspuns:

Idem LastResort1029.

| HueyFreeman a răspuns:

The one and only Slim Shady.

| Rakanishuu a răspuns:

Imi place doar ce canta Prazitii. Restul nu-l pot numi rap.

| Dumniezău a răspuns:

Mie mi-a placut 2pac.Am ascultat cateva melodii de laasta inainte sa ma apuc de metale.Si amu' mai ascult dar foarte rar.

| miru20cmrecords a răspuns:

Pai imi place muzica.
Sunt tampiti astia care spun ca fac rap
si ei de fapt fac pop.
Ombladon.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Nu ascult rap, dar din câte am auzit pot spune că Eminem e cel mai bun. Bate toți rapperii negri care au apărut recent și pretind că fac muzică bună.