| Sophieka a întrebat:

Colegi TPU, imi puteti oferi melodii romanesti frumoase precum de exemplu: Ruxi - Du-ma vantule?

Va multumesc!

9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu știu melodii atât de frumoase.Dar încearcă de la Sandu ciorbă și alții de genul.

| Sophieka explică (pentru J0B0MAT):

Ok, iti inteleg comentariul. Mersi oricum laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru Sophieka):

Ascult și eu manele, dar mai mult alea vechi de la Adi Minune, Jean de la Craiova, Vijelie, Salam.

| Sophieka explică (pentru J0B0MAT):

Sa cauti Ruxi - Du-ma vantule, sa vezi ce fel de melodie este happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru Sophieka):

Manea

| Sophieka explică (pentru J0B0MAT):

Nu? Are intr-adevar o tendinta spre manea dar e melodie usoara, moderna.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Sophieka):

Mai precis nu e bună nici de manea, iar de muzică ușoară nici atât.Dar bine, fiecare cu ce îi place.

| Sophieka explică (pentru J0B0MAT):

Da ai dreptate.

E o combinatie intre. Manea + populara + muzica moderna.

Iata raspunsurile dezbaterilor noastre intelectuale de la 8 dimineata.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Sophieka):

Analizele muzicale sunt oricând semne de intelectualitate.
Ce mi se pare mie modern și mișto sunt cover-urile rock/la chitară electrică pe care le fac ăștia pe manele cunoscute.