| ToxiikGirl a întrebat:

Cum faci un video lyrics cu movie maker? Nu vreau video vreau doar sa-mi explicati. Fuditssa:*

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Deschizi movie makerul, dai "import audio" si selectezi melodia care-o vrei. Presupun ca stii sau ai versurile melodiei. Bun, deci ai deschis melodia, o pui jos unde scrie "Audio/Music". Daca dai play la clip, acum o sa fie melodia fara versuri. In stanga scrie "Make titles or credits", dai click, iar dupa apesi pe "Add title on the selected clip in the timeline". O sa-ti apara niste d-alea in care scrii, acolo pui versurile. Daca vrei sa fie alt font de scriere sau alta culoare pe fundal dai la "Change the text font and color", iar daca vrei ca textul sa apara altfel [de exemplu dintr-o data sau sa vina din stanga/dreapta] dai pe "Change the title animation". Dupa ce ai terminat dai "Done, add title to movie". Probabil ca timpul in care apar versurile e mai mare/mai mic decat timpul in care apar in melodie. Ca sa le micsorezi/maresti selectezi casuta de jos de la "Title Overlay" si tragi pana se potriveste. Asa faci cu toate versurile.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un video de pe youtube sper sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=JZXK68NS7gU&feature=related