| Toader_Danny_1998 a întrebat:

Cum pot creea melodi doar din acorduri la pian

Răspuns Câştigător
| smarteye a răspuns:

Sa stii ca sunt multe melodii care sunt bazate pe acorduri. Poti si loc sa canti toate notele de o data sa le canti pe rand... cu putina pedala de prelungire sa stii ca se aude ca la harpa. Eu tot timpul fac asta si chiar imi place ce iese la sfarsit...

2 răspunsuri:
| andreea1442 a răspuns:

Poti cauta pe you tube tutoriale sau te poyi interesa de ceva profesor
funda?

| Toader_Danny_1998 explică:

Da fac melodia dupa ureche adica scot notele din acord si le cant pentru versuri de exemplu dar nu stiu prea bine cu mana stanga cand sa apasa clapele si care mai exact