| wolder a întrebat:

De ce asculti rock?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

1. Este genul de muzică în care mă regăsesc aproape în totalitate.
2. Se folosesc instrumente reale, nu e nimic făcut pe computer.
3. Este unul din cele mai sincere genuri de muzică iar majoritatea ascultătorilor au ceva special faţă de restul.

16 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca,daca te uiti la calitatea genurilor,rock-ul e acolo sus, printre cele mai bune, cele mai complexe si pentru ca, fata de majoritatea genurilor, ma simt linistit cand il ascult.

| CautNume a răspuns:

Pentru ca imi place.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Mulți întreabă, de ce îți place genu' ăsta de muzică, ce vezi frumos în genu' ăsta de muzică!
multe văd!
Răspunusul e simplu. Mă face să mă simt bine... Cum pe alţii îi liniştesc alfel de melodii, pe mine rock-ul mă face să mă simt mai bine!
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă mă reprezintă.De asemenea pentru că îmi excită urechile şi îmi transmite diferite stări

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Pen' că-mi stimuleză urechile şi mă simt bine când îl ascult.

| guardian18angel a răspuns:

De ce nu?

Ascult rock precum si alte genuri de muzica pentru ca ma ajuta sa-mi scot in evidenta anumite sentimente.

Si cum sentimentele sunt sute si mii, asa pot fi si genurile, avand in vedere ca ele au fost compuse din sentimente, fiecare piesa...

Imi place rock-ul datorita ritmului, datorita felului in care chitara distorsioneaza (imi da o oarecare adrenalina) si a pasiunii cu care canta solistul, pasiune care nu se prea regaseste in forma aceea in prea multe locuri.

Efectiv, imi place.

E ca si cum m-ai intreba: De ce iubesti? raspunsul meu? Naiba stie happy Doar o fac si-atat.

| amiX a răspuns:

Eu ascul pentru ca imi place. este vreo problema?

| wolder explică (pentru amiX):

Nubig grin si eu am acelasi motivtongue

| Alexandra7201 a răspuns:

Pentru ca imi place happy.

| LostInTheDarkness a răspuns:

Ca sa nu ascult manele happy
Si e genul de muzica care imi place
Tie de ce asculti muzica?happy Nu pentru ca iti place?straight face

| Geokul a răspuns:

Cand asculti o melodie de la Metallica, Iron Maiden, Scorpions poate si un Cargo sa sari dupa scaun si sa dai din cap

| Valentin_Ivan_1999_sPFC a răspuns (pentru Geokul):

Pai si de Arch Enemy ai uitat?
Sau nu iti place!

| danyyuby69 a răspuns:

Adel este prost rolling on the floor)))))))))

| Valentin_Ivan_1999_sPFC a răspuns:

Eu ascult Rock pentru ca imi place, pentru ca se folosesc instrumente reale(cum au zis si altii), si pentru ca muzica rock are un inteles al ei prin versurile acelea care par fara noima, insa au un inteles al lor, iar unii nu inteleg versurile si de aceea nu le place!

Întrebări similare