| Krauser a întrebat:

De ce nu va place Rockul/Metalul? Rockul si Metalul transmit un mesaj, sunt niste genuri de muzica complexe si mai si suna epic!
Astept un raspuns concret si sa-l argumentati.

55 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Şi dacă ne place?

| Krauser explică (pentru FadetoBlack):

Daca-ti place e foarte bine.

| Wøodenpints a răspuns:

O să-ţi treacă.

| greyhound a răspuns:

De ce te-ar interesa pe tine de ce nu le place unora rockul. Cum vad eu lucrurile, e mai bine ca nu toata lumea asculta rock, ii da rockului un aer asa mai elitilist si ii face pe ascultatorii de rock mai speciali

| Krauser explică (pentru greyhound):

Pur si simplu sunt curios.

| greyhound a răspuns (pentru Krauser):

Pai vezi sa nu deschizi cutia Pandorei. Sa nu tabare manelistii, bieberistii si one directionistii cu d'alde "roackerii e satanisti, imputiti si bea vodka" ca pe urma o sa regreti ca ai deschis subiectul

| Krauser explică (pentru greyhound):

N-am sa regret c-am deschis subiectul sunt foarte curios de ce cred acesti "oameni".

| Vans a răspuns:

Ce înţelegi tu prin metale?

| Krauser explică (pentru Vans):

Metal adica Heavy Metal, Thrash Metal, Death Metal, Black Metal, Nu Metal, Metalcore, chestii din astea.

| Vans a răspuns (pentru Krauser):

Formaţii,mă refer.
Că dacă asculţi Tokio hotel...

| Krauser explică (pentru Vans):

Nu, nu ascult Tokio Hotel, iar daca te referi la Metalcore ascult doar Black Veil Brides, si nu, nu sunt poser.

| Vans a răspuns (pentru Krauser):

Nici nu am de gând să te fac poser, nu folosesc termenul ăsta.

Uite aici ceva muzică bună:
https://www.youtube.com/watch?v=ebB6uJ3jRLw

| Krauser explică (pentru Vans):

Interseant instrumentalul.

| dracu14 a răspuns:

Bre,rocu ie pentru satanisti

| Krauser explică (pentru dracu14):

Dupa cum am mentionat astept un argument si sa-mi spui o trupa satanista fara a te informa din alte parti, asa din ce sti tu, si invata sa scrii corect gramatical.

| dracu14 a răspuns (pentru Krauser):

Venom
iti dau 3 pasi simplii, uita-te la avatarul meu, uita-te la nick-ul meu, uita-te in playlist-ul meu si cereti scuze.

| Krauser explică (pentru dracu14):

Si daca cateva trupe sunt "sataniste" asta nu inseamna ca si ascultatorii sau restul de trupe sunt la fel. P.S. N-am de gand sa-ti cer scuze.

| dracu14 a răspuns (pentru Krauser):

Bine,data viitoare cand sunt ironic am sa pun si PS:Am fost ironic, sunt un ascultator infocat al metal-ului si sunt fan al trupei Venom, haha.

| Krauser explică (pentru dracu14):

Exact!

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru dracu14):

Bre,tu măcar asculți rock? Pun pariu că ai auzit că e pentru sataniști, nu că ai aflat asta singur, fă-ne o favoare și bagă-ți o piatră în gură!
PS:Tu zici că e pentru sataniști în timp ce te numești Dracu? Nu îți pot spune decât să te duci la el!

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru dracu14):

Uite niște scuze, dar nu mai fă glume de astea, mă irită!

| HeiligKreuz a răspuns (pentru dracu14):

Vai! O svastica! Sariti!
"uita-te la avatarul meu" Chiar te face sa te simti special, nu? De unde ai luat-o? Avatare.ro?

| dracu14 a răspuns (pentru HeiligKreuz):

Nu,inainte aveam alt avatar, un portret al Maresalului, mai exact, oricum, care-i treaba ta? vezi-ti de mucii tai.

| Termopile a răspuns (pentru Krauser):

De să înțeleg că tu nu vrei să ne informăm despre trupele sataniste atunci de unde vrei să știm de ele. Tu crezi că m-am născut știind toate trupele sataniste, nu cumva trebuie să mă documentez înainte, ba da, doar că tu vrei să îți zic din ce știu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie unul, imi place rock-ul/metal-ul. Uite aici ceva epic:
http://www.youtube.com/watch?v=dTaD9cd8hvw

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

:O
Cât de tare e trupa asta! Mai ştii altele la fel? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ar mai fi Black Sabbath, Judas Priest, Manowar, Grim Reaper, Deep Purple, Anthrax, Aerosmith, Motorhead, Metallica, etc.

| Dumnezău a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ahh, sarcasm cumva?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Dumnezău):

Neaah, eu chiar nu știam trupele astea.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Mișto, îmi plac toate, mai ales metalica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bine ca nu ai scris cu doi de ''l'', ti-ar fi sarit toti ''rockerii'' in cap. :))
Hai sa ascultam o manea, frate.
http://www.youtube.com/watch?v=Z2wzpfPFBlw

| MaskOfSanity a răspuns:

Da, eu sunt rockeriţă adevărată. Ascult Metalica.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Bravo,îmi pare foarte rău să te corectez dar Metallica se scrie cu doi,, l,,.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Aşa mă deşteptule, strică tu tot. straight face

| BrokenArrow a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

No sh*t Sherlock. laughing
Trebuia să laşi ironia să plutească in aer.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru BrokenArrow):

Să plutească, nu să pută.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Să strici e amuzant, să continui e.......ciudat.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Spune şi tu ceva ce are sens. Te doare capul, probabil.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Da,am mâncat cam multă ciocolată, acum văd delfini.

| BrokenArrow a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

E şi Flipper pe acolo?

| FadeToMetallica a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Iti dai seama ce ''rockeriţă adevărată'' esti daca scrii Metalica in loc de METALLICA.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru FadeToMetallica):

Eşti praf.
N-ai auzit mă de ironie? Nu puteam fi chiar aşa de arogantă încât să mă laud pe faţă şi din pură nesimţire că-s rockeriţă adevărată...Mai şi faci pe deşteptul acum, după ce m-a mai crezut un ameţit, înaintea ta.

| mODIN a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Si totusi nu prea sti cum se scrie

| MaskOfSanity a răspuns (pentru mODIN):

Copii bolânzi...
Am scris aşa la mişto, mă. rolling eyes

| Wøodenpints a răspuns (pentru mODIN):

Mettalica se scrie cu 2 de T nu de L, pokemonule. lol

| BrokenArrow a răspuns (pentru FadeToMetallica):

Stimaţi utilizatori.
Acum mult, mult, mult timp, inainte ca străbunicile voastre să facă primii paşi, oamenii foloseau, in dialogurile de zi cu zi, o armă magică, numită ironie.
Cu o lamă subţire, tăioasă, ironia era folosită pentru a face adversarul să sângereze. Din păcate, unii oameni care urmăreau lupta ( cum eşti tu) nu vedeau sângele şi credeau că cel care mânuia sabia nu făcea nimic de fapt.
Acum, do I have to explain myself? Sau te-ai prins şi singur?

| Krauser explică (pentru Wøodenpints):

Da...El este "pokemonul"(sarcasm).

| Wøodenpints a răspuns (pentru Krauser):

De ce trebuie să menționezi când e sarcasm? Vrei să le dai mai multe indicii proștilor care nu știu să-l recunoască?
De fapt, pentru asta e folosit sarcasmul. Ca idioții să creadă altceva.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Nu ma "prinde".
Nu ma afecteaza in nici un fel daca ascult rock, nu simt nimic deosebit.
In general eu ascult ceva in momentul in care simt, ca ma "prinde" acea melodie sau acel gen de muzica.

In general (mai ascult si altceva, dar in proportie de 90%) ascult Hip Hop.

Fiecare asculta ce simte!happy

| Чернобыль a răspuns:

Da-i dracu' de cocalari.Eu ascult rock si metal si nu ma intereseaza de ce spun altii.

| Rooobi a răspuns:

Mie mi se pare ok rockul. Metalul nu imi place. De ce? Sincer nu stiu dar nu imi place. De exemplu unui om poate ii place ciocolata poate altui om nu ii place. Asa e si cu muzica. Gusturile nu se discuta. Eu ascult rap, dubstep, rock, si mai rar unele melodii de la radio.Fiecare om e liber sa asculte ce vrea... Singurul gen muzical care nu-l suport sunt manelele.

| Krauser explică:

P.S. Sa nu va aud cu chestii gen"in rock se urla" sau "rockerii sunt satanisti", iar cine crede asta il rog sa-mi dea un exemplu fara sa se uite pe internet sau mai stiu eu unde.

| Ruxandra1234 a răspuns:

Mie nu imi place rockul. Pur si simplu nu vad ''epicitatea'' lui. In plus tote piesele sunt triste (toate piesele pe care le stiu eu, ai spus sa nu ne documentam de pe internet...). Nu am nimic cu acest gen de muzica sau cu oamenii care il asculta, dar se pare ca majoritatea ascultatorilor au o problema cu noi, ''restul lumii''. De ce? Si asta e o intrebare...

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Ruxandra1234):

Ştii, există trupe gen Korpiklaani, Alestorm sau Finntroll ( cu unele piese ) care nu pot fi considerate triste.
http://youtu.be/uFZoSKDzCPE
Despre ce problemă cu restul lumii vorbeşti?