| eDaaaa a întrebat:

E greu sa canti la chitara? Ca as vrea sa ma apuc. big grin Si cat ar costa o chitara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar iti doresti si nu este un lucru de care sa te plictisesti intr-o saptamana atunci poti canta la chitara
un lucru mai greu la chitara este sa te obisnuiesti cu durerea in prima saptamana poate iti va fi greu dar nu trebuie sa te lasi

iti sugerez sa iti iei o chitara mai ieftina pentru inceput ca in caz ca te lasi sa nu faci mare paguba eu am o chitara de 250 lei

Ps: poti face orice daca vrei si nu este chiar asa greu sa canti la chitara

5 răspunsuri:
| anonimathebest a răspuns:

E putin grelut pana te inveti...
dar eu fac de 2 ani si ckm cant foarte bine.o chitara nu costa deloc mult(in jur de 70 lei), poate doar cursurile.la chitara se canta usor si suna ft bine.iti recomand acest instrument!happysper sa canti bine si mult!

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Nu e greu si costa in jur de 500 de lei cea mai ieftina

| blueorange1302 a răspuns:

Nu e greu(in afara de bareuri) nu prea stiu cat costa ca eu am primit-o cauta pe net -magazinul muzica- si te orientezi de pret depinde in ce parte a tarii te afli

| Ariadna_7511 a răspuns:

Nu, nu e greu daca iti place, o sa te doara degetele cand canti acorduri dar o sa te obisnuiesti. O chitara clasica pe care trebuie sa inveti casta in jur de 400 lei(4 milioane).

| stephy_2828 a răspuns:

Daca ai talent e foarte usor dar daca nu poti sau nu prinzi primele notiuni din prima mai bine lasate ca si eu am cantat la chitare 2 ani dar mi s-a luat... si o chitara coste intre 3 mil si 15 mil clasica sau acustica si o chitara bas sau rock costa intre 7 mil si 90 mil sper ca ti-am fost de ajutor