| BiaaMikaleson a întrebat:

Hei,directioneri.Ia uita-ti ce mi-am dat eu seama:
Savage Garden-Truly Madly Deeply...1D-Truly Madly Deeply.
Demi LOvato -Heart Atack...1D-Heart Atack.
Voi mai stiti melodii (titlul) ale baietilor..si alti artisti care au melodii cu acelasi titlu?happy

14 răspunsuri:
| VanillaBie a răspuns:

Eu sunt directionera si sunt sigura ca e doar o coincidenta sunt 100000 de melodii de dragoste si posibilitatea numelor comune e mare, sunt 10000 piese despre tinerte iar se poate repeta titlul, sunt 1001 piese depre libertate se poate repeta titlul etc etc... sper ca te-am lamurit (one direction forever)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai frate, cam târziu să-ţi dai seama de ticăloşia unora. Nu ştiu dacă au făcut cover după ele sau dacă sunt melodii proprii, dar căutând pe internet celebrele melodii " Forever Young " a celor de la Alphaville şi " Summer of '69 " a lui Bryan Adams am dat peste rahaturile rahatului ăsta de trupă despre care zici tu.

Nu mai vorbim de bieber cu panarama aia ce poartă numele " As Long As You Love Me ", melodie cu acelaşi nume ce făcea mari furori în urmă cu câţiva ani, aparţinând celor de la Backstreet Boys. Şi câte şi mai câte, iar problema e că nu doar ăştia sunt în pană de originalitate, ci toţi. S-a terminat inspiraţia pentru " generaţia mult avansată " din ziua de azi.

| Larisz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca daca 1D, Bieber sau alte vedete din noua generatie pe care voi clar nu le suportati pun acelasi titlu unei melodii nu e intentionat, in plus in cea mai mare parte melodiile nu sunt facute de ei, dar asta cred ca stie oricine. Si nu e frumos sa ne jignesti idolii, nici noua poate nu ne place ce iti place tie dar avem respect pentru. munca artistului, fiecare e bun in felul lui si fiecare e cu gusturile lui. happy Sper ca intelegi ca nu am vrut sa creez scandal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Larisz):

Mă doare pe mine în " respect " dacă melodiile sunt sau nu scrise de ei. Dacă nu ar fi doar nişte zdrenţe, atunci când li s-ar oferi melodiile ar vorbi cu nişte anumiţi oameni să facă anumite schimbări ca să nu se facă de râs. Titlul nu-l pun intenţionat, cum naiba, de aceea sunt vreo 10 " Wish you were here " lansate în ultimii ani de către artişti/trupe cunoscute.

Cât despre jigniri, consideră-le un fel de " ripostă " din partea celor care nu pun botul la orice rahat. Idolii voştri acaparează orice domeniu, nu putem să scăpăm de ei nici dacă ne uităm la ştirile sportive, că trebuie să auzim de bieber, direction sau de rahatul ăla asiatic. Idolii " noştri ", sau cel puţin artiştii mei preferaţi nu prea sunt atât de mediatizaţi de presă(ceea ce e un mare avantaj). Respectul se câştigă, nu se dă pentru " munca artistului ". Artistul poate să lanseze 10 melodii pe an(mă refer aici la Rihanna), dacă personalitatea ei este inexistentă, declaraţiile ei sunt nişte clişee idioate, iar cele 10 melodii abordează mereu acelaşi subiect şi au cam acelaşi stil. Rahaturi din astea nu sunt greu de făcut, mai ales dacă ai în spate o echipă cât de cât bună. Şi da, înţeleg că nu ai vrut să faci scandal, nici nu e scandal. E pur şi simplu o discuţie.

| BiaaMikaleson explică (pentru anonim_4396):

Uite,am pus intrebare DIRECTIONERILOR! Nu celor care nu ii suporta, ok? Asa, ca, daca tot nu iti place, de ce mai intri la intrebare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BiaaMikaleson):

Fiindcă e intrarea liberă. Dacă era vreo taxă sau vreo interdicţie n-aş mai fi răspuns, dar aşa...

| BiaaMikaleson explică (pentru anonim_4396):

Dar,asa..hai sa-ti explic.:Intrebarea, era despre one direction..si tu nu-i suporti, deci ce cautai la intrebarea asta? Incepe, frumos..cu Hei, directioner...deci,fani 1D

| anonim_4396 a răspuns (pentru BiaaMikaleson):

Hai explică-mi, plângeai când ai scris reply-ul ăsta, de ai pus atâtea puncte? La întrebarea asta am intrat fiindcă tu remarcai ceva ce remarc şi eu de vreo 5-6 ani încoace, cu privire la " talentele " muzicale din noul val. De aia am intrat, nu pentru că tu te adresai " directionerilor " sau eu mai ştiu cui.

| BiaaMikaleson explică (pentru anonim_4396):

Stii ce? Gata, nu ma mai bag in sema cu tine.Si,aptopo,pun cate puncte vreau.

| VanillaBie a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat despre tine de ce critici canti mai bine ca ei? esti mai cunoscut ca ei? esti mai experimentat ca ei? P.S. haters gonna hate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VanillaBie):

Veşnicele replici idioate folosite de fanii bizari ai mizerabilelor " vedete " din zilele noastre. Persoanele ca tine pot fi considerate atât amuzante fără voia lor cât şi dezamăgitoare în ceea ce priveşte evoluţia speciei umane. Explică-mi(cu argumente), de ce ar trebui să cânt mai bine ca ei pentru a-i putea critica? La fel şi în cazul popularităţii. În cazul în care consideri că nu poţi veni cu nişte argumente cât de cât solide, mai bine renunţă la idee şi rămâi la stadiul de apărătoare a dejecţiilor muzicale.

| VanillaBie a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok ei au ajuns unde au ajuns pentru ca lumea ii place si au talent nu ia criticat juriul de la x factor UK si ii critici tu? trebuie sa stii sa inoti ca sa criti un inotator de performanta nu? oricum nu ma stept ca un iubitor de fuego sa ii aprecieze pe cei din one direction... bye

| anonim_4396 a răspuns (pentru VanillaBie):

Eram sigur că vei găsi un alt exemplu pentru a-ţi susţine aşa-zisa " idee ". laughing Nu, nu trebuie să ştiu să înot, să cânt, să dansez, să pictez, să lovesc, să înjur, să scuip, să râgâi, etc. pentru a-mi da seama că cineva nu este bun la ceva din ce am enumerat înainte. Totul ţine de cunoştinţele pe care le ai în domeniul respectiv. Ce-i drept, un om care are voce şi este un solist adevărat, poate să-şi exprime cu mai multă uşurinţă părerile în acest domeniu decât mine, dar asta nu înseamnă că eu n-am dreptul să-mi spun opinia. Ei au ajuns unde au ajuns pentru că presa i-a promovat în prostie(asta începând cu prezenţa lor la X Factor). Toată lumea ştie că din trupe de băieţi tineri se pot scoate bani frumoşi şi nu trebuie depusă prea multă muncă. Cel puţin nu pe plan muzical, poate doar managerial.

Parcă ţi-am spus să încerci să vii cu argumente solide, că altfel discuţia nu-şi are rostul, dar tu tot continui să aberezi. Asta cu " iubitorul de Fuego " mi-a plăcut. laughing Iubitor de Fuego să fie atunci orice om care nu apreciază trupa pe care tu o aperi cu atâta îndârjire.

| Larisz a răspuns:

Yep eu mai stiu una. happy
Eu cred ca e pur si simplu coincidenta. Nu cred ca Justin as fi vrut sa faca intentionat o mel. cu acelasi titlu happy
Si apropo si eu sunt directioner si...belieber :*
One direcion- I would; Justin Bieber- I would happy