| PentruCaRoxanaBabenco a întrebat:

Hei la toată lumea big grin
Asa deci credeți ca rockul sau hard rockul sunt genuri muzicale de satanisti pentru ca am auzit multă lume spunând asta si eu nu sunt de acord cu aceste afirmații la adresa unei muzici asa bune.
Voi ce părere aveți despre cele doua genuri muzicale?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, melodiile de genul au cele mai impresionante versuri.

http://i.imgur.com/iSJXwGy.jpg

Rock= satanism, nu?
Atunci, manele= sinucidere.

Frate, ce e greșit cu oamenii din ziua de azi?
Nici măcar ce-i ăla satanism nu știu.

| Mechanix a răspuns:

Minciuni, sunt rocker și nu sunt satanist. Acum te las, îmi fuge capra și trebuie să merg cu ea în cimitir la miezul nopții, mă duc să o prind.

| GYGYLATINO a răspuns:

Nu mi se pare e doar niste genuri de muzica cu energie care se danseaza repede de ex jive are mai mult rok in el e un dans energetic si rapid

| Alexxxxxx34 a răspuns:

Uite, rock-ul si hard rock-ul nu au nici o legatura cu satanismul, sunt doar doua stiluri muzicale un pic mai ciudate.

| babyV a răspuns:

Nu are legatura! Intr-adevar multe melodii mai spre metal, death metal instiga la violenta, dar uite spre exemplu Aerosmith-I don t wanna miss a thing- O melodoe la intamplare din sutele, daca nu chiar miile de melodii rock depre dragoste.Deci, personal cred ca nu ar trebui ca acestui gen de muzica sa i se asocieze din start violenta si satanismul.