| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Muzica rock, este si ea muzica usoara? de exemplu formatia Skillet...
Si daca mai stiti, dati-mi exemple de interpreti straini de muzica usoara, dar sa fie celebri... nu conteaza genul( pop, metal, jazz, rock)!
Mersi mult! promit funda!

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Si eu trebuie sa cred ca ce au scris stimabilii mai devreme e muzica usoara?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Breaking Benjamin.

| Vans a răspuns:

Muzica rock e muzica rock, iar muzica uşoară e muzică uşoară.
Skillet nu-mi plac. Dacă asta înseamnă rock, atunci o să mă arunc de pe bordură-n cap.

| Sh4Dow a răspuns:

Three Days Grace, Linkin Park laughing.

| Music4life a răspuns:

Skyllet canta crestian rock nu este muzica usoara.
In principiu muzica roc este caracterizata de chitara de aceea se numeste rock.
Sunt o groaza de trupe care au melodii lente, presupun ca asta cauti, poti incerca flyleaf care-i tot crestian rock, paramore care-i punck, plumb - cut e frumoasa, poti asculta si gottic rock cum ar fi Within Temptation, Parov Stelar - The Mojo ca ai pomenit de jazz, tuch and go este o alta trupa superba care se axeaza pe instrumente.
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| seraina a răspuns (pentru Music4life):

Tokio tohel world behind my wall, tokio hotel monson sau tot de la tokio hotel 1000 ocene daca vrei rock mai lent

| KristalPop a răspuns (pentru Music4life):

Christian*, rock*, punk*, gothic*. Nu ştii să scrii.

| Music4life a răspuns (pentru KristalPop):

In loc sa stai sa-mi analizezi mie scrisu-n engleza puteai sa-ti folosesti energia pentru. a o ajuta pe fata asta happy. Imi place ca mi-ai corectat cuvantul "rock" scris de 4 ori si o singura data gresit.
Bafta!

| KristalPop a răspuns (pentru Music4life):

Când am văzut cum mama Sfântei Satane ai scris gothic şi christian, m-am gândit că ai greşit cuvântul rock. Am crezut că ai scris ROCK din greşeală. Nu era de mirare.
Baftă şi ţie şi sper să nu-ţi baţi de joc de muzica asta sau măcar documentează-te înainte să scrii ceva despre care n-ai cunoştiinţă.