| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy As vrea ma apuc de pian, sa ma duc la cursuri si sa invat sa cant la acest instrument pentru ca ma pasioneaza, dar nu stiu absolut nimic despre asta..note, absolut nimic..credeti ca asta conteaza neaparat? Am 13 ani, este prea tarziu? Va rog frumoss

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce ar fi târziu? sunt persoane ce dau lecții de pian, caută nițel pe gugăl. succes!

| Ineys a răspuns:

Daca te duci la profesor nu conteaza. Pentru asta e profesor si pentru asta iei cursuri de pian, sa inveti.

| aneliram a răspuns:

Bună! Fiecare profesionist a fost începător. Când ești cîncepător se învață citirea notelor, deși ele sunt parte din noțiuni de teorie ale muzicii.