| d0areu a întrebat:

Vreau sa mă învăț sa cant la un instrument. Ce părere aveți, ce sa aleg dintre trompetă, basfligorn, trombon. Care e cel mai rentabil / ușor de învățat instrument?

1 răspuns:
| BobiTheBoi a răspuns:

Trompeta mi se pare cel mai usor de invatat, si mi se pare ca suna cel mai bine dintre cele care le-ai spus tu, plus ca plus ca la blasfigorn si trombon sunt doar de acompaniament, cat trompeta poti face un solo foarte frumos cu ea. Si eu am invatat la cateva instrumete, inclusiv trompeta si mi s-a parut foarte usor si am prins repede.