Întrebare recomandată | Ionut2143 a întrebat:

Hello!
Vreau sa invat sa cant la saxofon si astfel am decis sa imi iau un saxofon alto. Imi dati niste sfaturi? Este un instrument greu de invatat, tinand cont ca nu are foarte multe clape?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta numai tu ar trebui sa stii.Nu cred sa fie prea multi care prefera acest instrument.Bine ca l-ai cumparat.Succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fara profesor crezi ca o sa înveti? Sigur nu, ai nevoie de un curs, de cărti de muzică sa inveti notele ce crezi tu, nu este usor, nimic nu e usor pe pămintul asta, dar daca vrei se zice ca poti, depinde mult daca ai talent la muzică, muzica de fapt se invață de mic, cind mintea poate invața usor, după ce ai trecut de 19, 20 de ani e greu sa te apuci acum de ceva ce tu nu ai facut cind era vremea lui, ce vârstă ai?

| aXy99 a răspuns:

Mi se pare un instrument minunat, dar fara profesor ti-ar fi tare greu sa inveti. Incearca sa cauti pe net niste tutoriale.

| alexandrualind a răspuns:

Este destul de usor sa inveti.

| NightcoreMusic a răspuns:

Sunetul pe care il scoti depinde cum sufli, clapele sunt, sa zicem, pe locul 2 la imortanta, trebuie sa ai "ureche muzicala" pentru a invata sa canti la acest instrument

| IngRid233 a răspuns:

Ar trebui sa iei lectii... parerea mea...

Funda? happy

| Popa_Florin_1995 a răspuns:

Ai invatat sa cânți?