| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Iubesc trupa The Gazette si mi-as dori foarte mult ca ei sa vina in Romania. Eii bine, daca semnam o petitie, ei s-ar putea sa vina si la noi, nu conteaza cand, acum, peste un an, peste 5, tot ce vreau este sa ii vad in Romania :o3. Deci va rog sa ma ajutati, nu numai pe mine si pe toti fanii Gazette din Romania:o3
http://www.gopetition.com/petitions/bring-gazette-to-rom ania.html

21 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Fapt Dovedit: The Gazzete, j-rock-ul, si visual kei-ul sunt gayisme penibile.Nu! Mars cu papuseii tai in Japonia.

| ForeverAB2UTY a răspuns (pentru Dumnezău):

Tin sa iti spun ca tu esti penibil cand vrei sa apari interesantwinking. Nu iti convine te poftesc la LOGOUTwinking

| Dumnezău a răspuns (pentru ForeverAB2UTY):

Nu doresc sa par interesant.Voi,pe de alta parte,sunteti penibili, si cei ce ascultati k-pop si j-rock, asta e muzica de poponari si papusei penibili, ca specimenele ce le aveti voi la avatar, gretoase.Nu e muzica ce fac astia,e un show ieftin,nu e nicio diferenta intre The Gazette,SHinee, SNSD, sau d-alde Hatsune Miku, muzica din carton si din chestii stralucitoare, pentru papusei superficiali si fetite cu aere de asiatice inocente si stramte.

| ForeverAB2UTY a răspuns (pentru Dumnezău):

Asa zisul Dumnezeu^^ ai ascultat vreo melodie de la The Gazette? Nu? Te poftesc.Asculta si Maximum the Hormone, dar si X Japan.Atunci poti sa iti dai si tu cu parerea daca e vorba despre inocenta. Plus, eu nu inteleg ce te doare pe tine ca noi ascultam muzica asta.Nu trebuie sa te bagi tu ca fraierul, pentru ca gusturile nu se discuta.Si daca nu iti place de unde stii tu de Shinee si SNDS? Ma rog si ti-am mai spus penibil esti tu cu muzica ta ^^ nu asiatici care chiar au talent si au muncit sa devina ce sunt acum.^^. So SHUT UP!

| AoiTori a răspuns (pentru Dumnezău):

Am o curiozitate...tu ce muzica asculti?

| Dumnezău a răspuns (pentru ForeverAB2UTY):

Da,am ascultat.Nu toata discografia,dar vreo opt sau nou cantece: Cassis(singura care e ascultabila la nivel instrumental,desi e simpla ca dracu,iar vocile lasa de dorit grav),Guren,Taion,Remember The Urge, Pledge, Filth In The Beauty, si inca vreo doua, si m-au lasat cu un gust amar.Nu e o trupa care sa faca cinste rock-ului, de departe, il fac de ras, cam de fiecare data cand au ocazia.Am ascultat Jade de la X-Japan, e cat de cat decenta, dar nu prea intra vocea solistului pe melodie, nu-s compatibile.Am ascultat si Kurenai, genial inceputul ala de vioara, dar dupa se pleosteste treaba, din moment ce intra solistul.Vad ca tipii astia imprumuta din orice gen posibil, melodia e ceva mash-up de power metal cu rock.Nu am nicio treaba cu felul in care se imbraca sau atitudinea lor, dar asta nu compenseaza faptul ca nu exceleaza.Am ascultat de la Maximum The Hormone, Zetsubou Billy.Pot spune ca e o faggotereala, si ar trebui sa ii invete cineva ca nu se combina growling de death metal cu metalcore, si voce de fetita, si nu-metal.Nu pot coexista astea, fara sa iasa un terci gretos.X Japan mai aveau ceva, da' astia isi bat joc de muzica.Nu vorbeam ca j-rock ar fi inocent, ci ca multe din fanele j-rock/k-pop se cred inocente daca asculta genul, si rafinate.Nu zic ca ma doare, dar nu imi place ca oamenii sa asculte muzica slaba, pur si simplu nu pot sa suport asta.Ba da, gusturile se discuta.Mai ales in muzica.Cineva ce se simte satisfacut de un zgomot de genul asta, si il mai considera si muzica, gusturile lui trebuie revizuite cat se poate de repede:
http://www.youtube.com/watch?v=AAbokV76tkU&ob=av2n

Trebuie sa stiu ce nu-mi place, nu? Am ascultat k-pop, sa vad ce-i cu el, si per total, e dezamagitor.Par example.BIGBANG au scos niste melodii bune: Haru Haru, Blue, ultima care este chiar buna, si vin dupa aia, cu o poponareala ca cea ce ti-am aratat-o mai sus.Nu stiu cat k-pop asculti, dar cred ca si tu esti de acord ca melodiile astea doua, erau mult mai bune decat Fantastic Baby.La fel si cu toata stralucirea asta exagerata, aparuta recent in gen, il strica complet.SHinee sunt o trupa jalnica,iar SNSD e la fel de enervanta ca artistii pop din SUA,nu sunt diferente, in afara de faptul ca astea canta in coreeana.O trupa buna de k-pop, dar care, bineinteles s-a dus dracu, era DBSK.Acolo chiar se observa pricepere, si in lirica, si abordare.Decente mai sunt si SeoHyun si TaeHeon(sper ca am scris corect) din Girls Generation, insa doar la voce, ca trupa aia e o penibilitate extrema.Nu sunt penibil,muzica ce-o ascult eu este de departe mai buna decat cea ascultata de tine,e complexa, are un mesaj puternic, e facuta de oameni, nu de niste masini, sau papusei cu 20 de kile de glitter si machiaj pe ei, de zici ca le-au fost extirpate testiculele.Asta este muzica adevarata, nu j-rock si mare parte din k-pop: http://www.youtube.com/watch?v=hs8y3kneqrs

Toti muncesc sau nu, ca sa ajunga unde ajung.Nu neg ca ar fi muncit,dar acum nu prea mai muncesc,ca nu se poate spune ca muncesc la cantece penibile,cum fac multi din ei. Talent nu prea au,decat putinii, pe cand in rock-ul adevarat, talentul clocoteste, pen' ca acolo se arunca oamenii care chiar stiu ce inseamna sa canti, in general.Nu tac.Si nu mai pune emoticonul asta de manga, ca nu esti asiatica, e doar infatuare.

| Dumnezău a răspuns (pentru AoiTori):

Muzica buna, de asta sunt sigur.In general, chestii din astea:
http://www.youtube.com/watch?v=Y7NVxAMQn_I&ob=av2e
http://www.youtube.com/watch?v=_1lXdLus2WI

| ForeverAB2UTY a răspuns (pentru Dumnezău):

For all the haters, a psychologist says: "Don’t underestimate those children who chase after Korean celebrities, their hearts are purer than anyone else, they love courageously, they will want to try their best to tackle difficult obstacles, the language and cultural barriers. They symbolize peace, they don’t discriminate based on race, they befriend people with the same interest from different countries, they’re more passionate and warm than anyone else. They don’t betray the ones they like easily, they are persistent and don’t give up easily. They are stronger than anyone else on the inside, because when they are loving these Korean stars, they experience the setbacks they’ve never experienced in life. They are all sensitive children, easily touched to tears for a long time because of one incident. Their memory is very good, they can easily remember the korean lyrics they don’t understand, and their coordination skills are also very strong. Most of them are cheerful children, not the cand who keep to themselves. Their will of determination is also very strong, they are able to persevere all the way just to buy something related to the celebrity they like. In short, the way these children think is vastly different from others, and their thoughts are not easy to understand. Generally, only those who have similar interests are able to enter their world.

| Dumnezău a răspuns (pentru ForeverAB2UTY):

Bre,cu niste cuvinte proprii nu poti veni? Sari cu tot felul de declaratii dubioase ale unor psihologi anonimi sau cvasi-exisenti? Gandurile astora de asculta k-pop nu sunt complexe, ca doar n-ati fi voi o tipologie de om nou, mai bine dezvoltat, sunteti la fel de penibili ca cei care asculta house, doar ca voi va mandriti excesiv cu papuseii vostri asiatici.

| ピンク a răspuns (pentru Dumnezău):

Buna! Sper ca nu te super ca iti raspund la comment. Nu vin sa ma cert sau sa fac scandal, pana la urma, gusturile nu se discuta (ceea ce ar fi trebuit sa iei si tu in calcul).
Eu sunt o persoana care apreciaza muzica buna si cantaretii de valoare, pana la punctul in care nu pot sa inghit muzica de azi din Romania, nici chiar K-Popul nu il agreez cum il fac altii.
Insa, dupa 3 ani de ascultat muzica japoneza, de obisnuiesti cu stilul lor, crede-ma. Eu sunt o mare fana a muzicii punk rock si nu numai (si reggae si soul, dar nu discutam despre asta acum), si pot sa spun ca J-Rockul nu e deloc penibil. Ce e drept, nici eu nu puteam sa sufar sa ascult J-Rock (am inceput sa ascult J-Rock abia acum 1 an), insa dupa ce i-am auzit pe cei de la DIAURA si the GazettE mi-am schimbat parerea. (mai ales DIAURA, deoarece the GazettE nu prea imi placeau chiar cand am inceput sa ascult J-Rock). Chair iti recomand sa asculti de la DIAURA 'Lost November' si 'Ever' (Ever e putin cam repetitiva, dar e ok, instumentalul e bine pus la punct).

| DayByDay a răspuns:

Hei, o sa semnez si eu happy apropo imi place avatarul tau laughing

| AoiTori a răspuns:

Da de ce sa semnezi impotriva? Macar ii asculti? Ii cunosti? Ai un motiv real pentru care sa faci asta?

| ForeverAB2UTY a răspuns (pentru AoiTori):

Da ascult The Gazette, da ii cunosc si da am un motiv real pentru care vreau sa vine in Romania.winking

| AoiTori a răspuns (pentru ForeverAB2UTY):

Nu iti ziceam tie...ci unui tamp care a comentat la fel ca asa numitul "dumnazau". Acum a fost blocat ^^

| xxdrgn a răspuns:

Dap, am semnat si eu. ^^
Si ca veni vorba de avatare: Si al tau si al Annei sunt ultra cuute~! laughing

| ForeverAB2UTY a răspuns (pentru xxdrgn):

Ce pot sa spun?:$ Il iubesc si pe Renrolling on the floor

| xxdrgn a răspuns (pentru ForeverAB2UTY):

Dap, stiu! day dreaming E al nostru pe veci! rolling on the floor

| AndraCasper a răspuns:

I love The GazettE.Am fost in Japonia la un concert si a fost bestial. Ar trebui sa vina si la noi. Eu am avut ocazia sa ii intalnesc in culise, am vorbit si am facut poze cu ei. Ruki e cel mai dragut si cel mai simpatic. http://www.youtube.com/watch?v=g5f1gXBEybs http://www.youtube.com/watch?v=juWPi3JFiQk

| LoveTheGazette a răspuns:

Si mie îmi place la nebunie The Gazette:am postere in toată camera, tricouri, căni si îmi doresc atât de mult ca The Gazette sa vina in Romania încât as putea face orice.Ii ador! Sunt idolii mei!