| Raengar a întrebat:

Hello my fellow metalheads! am venit cu alta problema pe capul vostru
de curand m-am revazut cu un prieten vechi cu care nu ma vasusem de vreo 5 ani. ma rog am vorbit cu el si despre muzica si l-am intrebat intr-o doara ce muzica asculta si mi-a zis ca clubareala. ma rog desi nu mia convenit nu am zis nimic.
peste 2 saptamani vorbeam cu el pe mess si m-a intrebat el ce ascult eu
eu i-am spus pai rock heavy metal etc. l-am intrebat iti place? el cica aaaa nu mie nu-mi place rockul
atunci i-am dat o melodie sa vada cam ce ascult(puteti so ascultati si voi este frumoasa) http://www.youtube.com/watch?v=Uz1ftZ5e3hQ
si l-am intrebat iti place? da el deja facea headbang in fata camerei
l-am intrebat pai parca erai cu clubareala da el cica pentru ca toata lumea asculta jafurile astea din cluburi si nu gaseam un gen de muzica de suflet

si atunci m-am apucat sa-i dau de alde iron maiden megadeth metallica toate le devoreaza toate ii plac

si m-am enervat pentru ca nul credeam ca chiar s-a schimbat asa repede de la o extrema la alta si i-am dat sa asculte disturbed stricken
si... i-a placut la nebunie?! adica s-a schimbat si mai mult ma rog eu n-am nimic impotriva ca si eu ascult astfel de trupe dar nu ma asteptam sa se schimbe asa repede
acum voi ce credeti ca minte ca sa ramana prieten bun cu mine sau chiar ii place(precizez ca sia schimbat si la contul de facebook si la mess toate le are cu rock)

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Probabil ii place. Si multe din prietenele mele care asculta porcarii house cand le pun Metallica sau Megadeth nu le displace, chiar din contra. Bine ele n-au renuntat la porcarii de genu house sau pop dar totusi asculta si metal, punk etc.
Probabil omul a ramas impresionat de frumusetea muzicii rock, cea ce pot sa zic ca este un lucru inteligent.

P.S. La cat de superba e melodia la care ai dat link nici nu ma mir ca s-a convertitwinking

3 răspunsuri:
| NocteMysterium a răspuns:

Pai i-ai dat Sabaton :X, normal ca i-a placutbig grin
Nu stiu ce sa zic de amicul tau...Nu cred ca poate fi atat de fake incat sa minta despre asa ceva. Probabil a inceput sa ii placahappy. Rock-ul intra repede pe sub pielebig grin.

| xAlice a răspuns:

thinking
mda,chestia cu copiAtul straight face multi oameni copie pe cineva,dar uni nu stiu din ce cauza oh go on
Ew cred ca s`a luat dupa tine,logik,si nu cred ca este fan,asa cum esti tu.Ew am prieteni total diferiti de mine,pentru ca ma enerveaza cand cineva ma copie,si ew ascult rock,si nicuna nu face asta.El al fi trebuit sa ramana ca prostiile alea de club ale lui,iar daca ati fi prieteni ar trebui sa nu se preface ca un nessihee hee Daca iar fi placut rock, cu adevarat,s`ar fi interesat si el de alte trupe,si nu s`ar fi schimbat asa de repede.Ew nu as vorbi o perioada ca el [in locul tau,n`as mai fi prieten ca unul care ma copie,dar tu faci cum crezi, ew sunt asa, mai rea devil]

| AlexBaciul a răspuns:

Nu este de necrezut rockul este cel mai bun stil de muzica!\m/