| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am si eu o oarecare problema. peste cateva saptamani e ziua mea si am de ales dintre o chitara electro-acustica si una elctrica; acustica am deja si stiu sa cant, deci am depasit de ceva vreme treapta de incepator.
ideea e ca parintii ar opta mai mult pentru una electro-acustica (mama uraste rock-ul si tot ce e legat de el, deci si chitara electrica) si vreau sa stiu daca cu o electro-acustica poti scoate acelesi sunete ca si cu una electrica (adica sa sune smecher si...stiti voi cum). deci totate efectele alea meg?

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Singura diferență dintre electro-acustică și acustică e că la electro-acustică poți folosi un amplificator. Sunetul este exact același.
Nu părinții tăi vor cânta deci, de ce să nu îți ia electrică?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GoldCobra a răspuns:

Daca ai acustica i-ati electrica logic. si ce daca la maicata nu-i place rockul tie trebuie sati placa si trebuie sa te inteleaga degeaba canti la acustica daca te plictisesti, alegerea ta. Electro acustica e cam ca acustica numai ca e la curent

| GoldCobra a răspuns:

Si eu vreau sa-mi iau chitara electrica, am incercat sa-ti cer niste sfaturi prin mesaj da is inca junior pe TPU daca vrei imi lesi un mesaj cu sfaturi si cam cat ar costa si daca ai mers la ore de chitara si chesti de astea big grin