| pennymendez a întrebat:

Imi dati si mie niste cantece compuse de voi? Vreau sa ma apuc si eu de scris dar nu prea am idei si nu stiu cum sa realizez un cantec.

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

De ex mi-am ales ca temă iubirea neîmpărtășită : minunat e să iubești,
dar mai bine să gândești,
ca dacă nu ești iubit,
ești un suflet chinuit.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa scrie altcineva pentru tine daca vrei sa il scrii tu, trebuie sa tii cont de rime. Si trebuie sa ai inspiratia din alta parte, nu sa copiezi creeatia altcuiva.
Rime si refren la cantece.

| aneliram a răspuns:

Alege-ți o temă, apoi în jurul aceleo teme compui o poezie cum a spus și arda.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

De ex mi-am ales ca temă iubirea neîmpărtășită : minunat e să iubești,
dar mai bine să gândești,
ca dacă nu ești iubit,
ești un suflet chinuit.