| Andreeutza_Dragutza a întrebat:

Imi spuneti care sunt cele mai infricosatoare filme horror?

12 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

The Haunting in Connecticut
The others
Numarul 23
Secret window
Stay Alive
Identity
El orfanato
Hide and Seek
Premonition
Case 39
Mirrors
Sillent Hill
Pulse-filmat in Romania
Final destination
Shutter- varianta japoneza e mult mai buna decat cea americana
The grudge- e interesant,dar plictisitor pana la jumatatea filmului.De acolo incepe actiunea.
The ring- Frumos realizat...dar prea putin horror,are maxim 2 scene infricosatoare.Mai bun e The ring 2
Sunt filme psihologice foarte bune din punctul meu de vedere si pe mine chiar m-au speriat.Sunt filme care sperie in primul rand prin efecte speciale.Nu sunt scarboase,nu vezi sange curgand in valuri.
Drag me to hell - nu m-a impresionat deloc.Eu chiar am ras cand am vazut acel film deoarece mi s-a parut ca efectele speciale au fost foarte proaste.Acets film a avut si multe scene scarboase si mie personal nu imi plac astfel de filme.Daca e printre primele filme horror pe care le vezi,poate iti va placea.
Alte filme horror bunicele:
Jennifer's Body (2009)
The Unborn (2009)
The Uninvited (2009)
Vacancy
Autopsy
The Exorcism of Emily Rose (2005)
The Messengers (2007)
Seven
Paranormal Activity (2007)

| deia a răspuns:

Saw [toate partile. is 6]. e al mai bun...

The butterfly effect

Shutter [ din 2004]. Ala cu chinezi.
http://www.rookn.com/vb/imgcache/3807.imgcache.jpg

Mie mi`o fo f frica :-ss

The Ring.

| Daiana90 a răspuns:

Nu stiu cum le iei tu dar mie mi-au placut cel mai mult drag me to hell, hounting in connecticut si boogeyman 3.am mai intrebat si eu de filme si mi-au spus vreo trei dar nu mi-au placut. aa si mai era ala unborn. sper sa iti placa vreunul>:d

| CreepyCrow a răspuns:

Insula demonilorbig grin

| cristina_3322 a răspuns:

Pact cu diavolita

| ColoradoM a răspuns:

Drag me to hell

| catty443 a răspuns:

Si mai sunt multe filme interesante.de exemplu Paranormal Activity.Este superb! :X
La inceput e plictisitor. dar la sfarsiiit I don't want to see.
Sau :
THE HAUTING IN CONECTICUT
Jennifer`s body
One Missed Call
Orphan
Saw ( toate )
The grudge
Silent hill :X:X
The Crazies
Trick 'r Treat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la paranormal activity...filmul asta chiar m-a speriat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei filmul secolului a fost The exorcist[Exorcistul]hee hee cel mai infricosator film al secoluluihappy

| cosmin0116 a răspuns:

Rampage, The Sixth Sense, Colector, Train, A Nightmare on Elm Street, Messengers 2: The Scarecrow, ie:

| mY-MuM-OverMediCateS-m a răspuns:

Singurele filme care m-au speriat putin au fost the unborn si the human centipede happy