| wizopo2 a întrebat:

La acordurile Mi Major si Mi Minor in loc sa folosesc degetul 2 pe coarda a 5-a eu folosesc degetul 3 pe coarda respectiva, degetul 2 punandu-l pe urmatoarea coarda, a 4-a. Seamana mult ce fac eu cu acordul Do major. Am incercat si cu varianta originala si suna la fel dupa parerea mea. Ei, ce ziceti? E bine asa sau sa il fac cum arata acolo original?

Răspuns Câştigător
| Raynn a răspuns:

La mi minor fac si eu acelasi lucru, nu exista nici o problema, totusi recomand sa folosesti pozitia originala ca altfel ai sanse sa confuzi cu la major, pozitia cu 3 degete toate pe acelasi spatiu. Pana la urma, cum se simte omul mai bine, doar tu stii asta.

My 2 cents.