| anonim_4396 a întrebat:

Lol, chiar există aşa "studiu"? Ce părere aveţi?
http://www.descopera.ro/......i-pesterii

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scurtă analiză de text :

" Cercetătorii au descoperit că aceste schimbări bruşte şi disonante îi fac pe oameni să reacţioneze ca şi animalele atunci când se anunţă apropierea unui pericol "
*Ca şi animalele, ca şi animalele, ca şi animalele...
Da. Sigur. Mie mi s-a spus că sunt satanistă pentru că ascult rock. No big deal!

"... în momentul în care oamenii aud acorduri de muzică rock, încearcă emoţii puternice şi se încarcă cu energii negative "
Ei bine, aici se găseşte un sâmbure de adevăr. M-am chinuit astăzi o jumătate de oră să înec un gândac ce pusese stăpânire pe cada mea de baie. Multă furie. Probabil voi ajunge în iad.

"Pe scurt, studiul ne spune că reacţiile pe care le avem atunci când auzim acorduri de muzică rock ne transformă în aceleaşi fiinţe ca şi strămoşii noştrii, oamenii peşterilor."
Vreau şi eu o suliţă. O atârn deasupra patului - în caz că intră cineva peste mine în casă.

Mulţumesc pentru articol. Întrebarea mergea pusă de asemenea la T/A.

4 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Probabil că trebuie să posteze un articol pe zi şi nu au subiecte.
Îmi plăcea site-ul ăla.
Pe ăsta l-ai citit?
http://www.descopera.ro/......-de-organe
Dacă treci de...
,, Muzica lui Mozart îmbunătăţeşte starea şoarecilor care au suferit un transplant cardiac, susţine un nou studiu."
...atunci poţi să citeşti până la capăt.

| GoldCobra a răspuns:

Crezii in toti idiotii?

| aliceinchains a răspuns (pentru GoldCobra):

Captain Obvious, nu cred chestiile alea, ascult si eu rock si mai ales, metal, dar am gasit articolul mai devreme si-am postat aici. Asta-i tot.

| GoldCobra a răspuns:

nici o data nu o sa gasesti un lucru cu care sa fie de acord toti oamenii, parerile is impartite in fiecare situatie. cat despre site dupa mine este o minciuna mare, majoritatea rockerilor sunt persoane calme.