| XMetal a întrebat:

LTD vs. Ibanez vs. Jackson? Care chitara electrica este mai buna? Stiu ca jackson e pentru metal, ibanez nu stiu, iar LTD pentru deathcore.Cel mai bun raspuns primeste funda.Multumesc oricum. big grin

Răspuns Câştigător
| Neberius13 a răspuns:

Poți cânta orice gen la fel de bine pe orice marcă de chitară, depinde mai mult de stilul tău propriu. Jari Maenpaa de la Wintersun cântă metal pe o chitară Ibanez numai bine. Mai contează și ce model îi că nu pot zice că orice Ibanez îi mai bun decât orice ltd. Oricum din punctul meu de vedere Jackson-urile au de regulă cel mai bun raport calitate-pret

| XMetal explică (pentru Neberius13):

Un Jackson JS 32 King V cum e?

| Neberius13 a răspuns (pentru XMetal):

Am aruncat o privire pe site-ul celor de la Jackson, sa gasesc modelul, arata bine si avand in vedere datele mentionate de la cei de la Jackson ar trebui sa sune la fel de bine.

| XMetal explică (pentru Neberius13):

Asa, si un amp bun? Adica asa vrea un Line 6 sau un Marshall.

| Neberius13 a răspuns (pentru XMetal):

Daca te tine buzunarul, amplificatoarele Marshall sunt o alegere foarte buna. http://marshallamps.com/products/amplifiers/jvm2-series/jvm210c/ Doar o sugestie, au si alte amplificatoare bune.

| XMetal explică (pentru Neberius13):

M-am mai uitat si eu putin la amplificatore si vad ca intr-adevar Marshall ar fi o alegere buna. Vreau un amp mai mic deocamdata.Ma gandeam la asa ceva http://esound.ro/......itara.html