| HeiligKreuzAchtAcht a întrebat:

Melodia preferata de la Megadeth?+Argument!

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

A Tout Le Monde, 99 Ways To Die, Peace Sells si Sweating Bullets

+nu pot adauga argumente.Imi plac foarte mult toate, mai ales a patra, care... oarecum ma caracterizeaza.Peace Sells are niste versuri geniale, care vor fi de actualitate oricand.99 Ways To Die iarasi o consider o melodie care sa ma caracterizeze prin versurile ei, are si un instrumental genial.Iar A Tout Le Monde este prima melodie ascultata de la ei, cu solo si versuri geniale.Pace!

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Architecture of Agression, fiindcă e Megadeth.

| Polaris a răspuns:

A tout le monde, pentru că este melodia mea de suflet şi m-a ajutat mult în unele perioade.

| Polaris a răspuns:

@AsAsInS - Holy Wars... Rust in Peace... Albumul ajunge la mine poimâine! laughing Mersi că mi-ai amintit.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Trust.Pentru ca imi place la nebunie cum se aud instrumentele alea si in principal datorita versurilor, al caror principiu l-am aplicat intotdeauna, chiar dinainte de a fii rocker, datorita unor experiente personale... :"Trust hurts/Why does trust equal suffering".S-ar putea sa fie un argument cam tampit, dar la ora asta, atat mi-a venit in cap.

| Sconcsiş a răspuns:

Symphony of Distruction
Argument nu pot să-ţi dau. Pur şi simplu îmi place cel mai mult.

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

Ok a mea este Holy Wars...Dar de ce oare? INSTRUMENTALUL,soloul lui Dave este genial, dupa care bineinteles urmeaza lyricsul, care este genial!

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

Atheist np, ma bucur ca te-am putut ajutahappy!

| HeiligKreuzAchtAcht explică:

Dumnezău oarecum aceleasi preferinte ca ale mele...big grin
Dar pentru mine tot Holy Wars ramane cea mai buna!big grin

| Cristianne a răspuns:

Toate.Bine,am o obsesie pentru She Wolf.De ce? Pentru că ...ador Megadeth?