| Gizăz a întrebat:

Pastila muzicala de azi:

http://www.youtube.com/watch?v=jgKHimdfNrY

Piesa e lunga, deci doar pentru cei cu rabdare. Foarte importanta engleza si descrierea de sub clip. Pareri?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Îmi place mult.
Tristeţe optimistă, valurile schimbării, răsturnări fundamentale, maturizare, nobleţe, visare terapeutică, poetică, hipnotică pe alocuri...
Mulţumesc că mi-ai readus-o în atenţie.

Ai o parte preferată?

| Gizăz explică (pentru NOname):

Ca și personajul dn piesă, am trecut prin toate. Bine, nu prin ultima parte că nu am vârsta necesară dpv fizic, dar pot empatiza ușor. E așa plăcut când te regăsești total într-o melodie. Pot spune că partea mea favorită e "Another World". Muzical, tipul are o voce incredibilă, iar uman empatizez cel mai puternic cu partea aia.

| NOname a răspuns (pentru Gizăz):

Incredibil. Parcă mi-ai citit gândurile.
Înainte să-ţi adresez întrebarea am încercat să-mi răspund la ea şi exact acesta ar fi fost şi răspunsul meu, ca idee.

Mi se pare că fiecare parte e frumoasă în felul său, dar Another World are ceva cu totul special. Nu mă mai satur de ea.

Uneori am impresia că le trăiesc simultan pe toate. : )

| fadnox a răspuns:

Frumos happy

| CristinaValentina a răspuns:

Bai, imi place ce postezilaughing